A számos állami díjjal kitüntetett színházi szakembert a leghíresebb magyar színházi súgóként említették meg a megemlékezésről szóló Facebook-bejegyzésben.
Tarrt a pályafutása során számos állami díjjal tüntették ki, többek között a Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztjével.
Hozzátették, hogy 55 éven át dolgozott az intézményben, és már 80 éves volt, amikor úgy döntött, elköszön a napi színházi munkától. Emellett nagy sikereket ért el Mesék a súgólyukból című estjével, amelynek köszönhetően egy lépéssel közelebb hozta a nézőket ahhoz, hogy megértsék, miből áll színházi súgónak lenni.
Tarr Mari egész életében hívő ember volt, és szinte az összes Mária-kegyhelyet bejárta. A Szűzanya tiszteletére, Ave Maria címmel Pándy Piroska opera-énekesnővel együtt készített előadást 2012-ben.
A színházi szakember úgy tartotta, hogy súgó kétféle módon lesz valakiből: vagy színész akar lenni és jobb híján választja ezt, vagy véletlenül odakeveredik. Utóbbi kategóriába tartozott ő. Mint írták, Tarr díszlettervező férje, id. Tarr Béla kísérőjeként került a színházba, ahol akkoriban épp hiányzott egy súgó – idézte fel a Madách Színház a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
A súgó szakma rendkívüli ritmusérzéket és empátiát követel művelőjétől, hiszen előbb kell tudnia, hogy a színész hibázni fog, minthogy az megtörténne. Tolnay Klári egyszer azt mondta neki: Mari, te legalább akkora művész vagy, mint mi, csak téged nem lát a közönség.
– fogalmazott Tarr Máriáról a Madách színház, kiemelve, hogy akik a színházi szakembert ismerték, azok tudják, hogy valóban művész volt.
Borítókép: Tarr Mária, a Madách Színház legendás súgója a Hogy volt!? című tv-műsor felvételén, az MTVA Kunigunda útjai gyártóbázisának 7-es stúdiójában, ahol születésnapja alkalmából művészek, kollégák emlékeznek vissza munkásságára (Fotó: MTVA/Zih Zsolt)