Kifejezetten a 7–12 éves korosztálynak szól a Varjú Karcsi, aki első iskolai napjára készül. A szülei mindenképpen zenei pályára szánják őt, azt szeretnék, ha énekes válna belőle. Karcsi azonban az iskolában nemcsak új helyzetben találja magát, hanem arra is rákényszerül, hogy önmagával is szembenézzen. A Varjú Karcsi című színházi nevelési előadás fontos kérdéseket boncolgat a szülő-gyerek, tanár-diák viszonyról, a barátságról, az elvárásokról, a pályaválasztásról. Mindezt úgy, hogy az alkotók alkalmat kínálnak a közönségnek az együttgondolkodásra, a közös játékra.
Visky Andrej 2011-ben diplomázott színészmesterségből a kolozsvári Babes–Bolyai Tudományegyetemen. A következő évben sikeresen felvételizett a New Haven-i Yale School of Drama rendező szakára, ahol 2015-ben Don Juan (Moliére) című vizsgaelőadása megrendezése után megszerezte az MFA (Master of Fine Arts) képesítést.
Külföldi tanulmányai után hazatért Erdélybe, ahol szabadúszó rendezőként, a Babes–Bolyai Tudományegyetem óraadó tanáraként, illetve a Váróterem Projekt Független Színházi Társulat tagjaként tevékenykedett. Három országban (Románia, Magyarország és Amerika) és nyolc különböző színházban rendezett a legkülönbözőbb műfajokban. Jelenleg öt színházban vannak műsoron előadásai, többek között Visky András Caravaggio című darabja (Csíki Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár) és a Horváth-Előd Benjáminnal közösen adaptált Alkésztisz (Váróterem Projekt, Kolozsvár).
Programok, rekordok, riportok a Kultúrnemzet színházi olimpiai gyűjtőoldalán! Kattintson IDE!