Borzasztó, hogy a mozi jövőjéről kell beszélnünk és álló formátumban videózunk – fejtette ki a véleményét Madarász Isti, a Hurok és az Átjáróház rendezője. Tóth Barna, az Akik maradtak direktorának véleménye szerint olyan korban élünk, amikor a zsebünkben levő okoseszközök és az asztalunkon levő desktopok olyan mértékű ingerekkel bombáznak minket, amelyek szétforgácsolják a figyelmet, éppen ezért a zárt mozitermek életmentőek.
Grosan Cristina (A legjobb dolgokon bőgni kell) pedig úgy gondolja, hogy a mozgóképes történetmesélés a befogadóban és az alkotóban él és virul, de a helyszín változni fog.
Olyan, mint a borsófőzelék, valaki szeret, valaki nem szereti, de senkinek nem játszik fontos szerepet az életében, csak azoknak, akik gyártják és termesztik
– Baranyi Benő (Zanox - Kockázatok és mellékhatások) ezzel a szokatlan hasonlattal élt a mozit illetően.
Csuja László szerint már a hetvenes években meghalt, Szász Attila pedig úgy gondolja, hogy az emberiség előbb fog elpusztulni, mint a mozi. „Majd történik valami globális katasztrófa, és ha néhány ember túléli, ők majd előmásznak a romok alól, bolyonganak a felszínen és belebotlanak egy jó állapotban maradt moziterembe, valahogy áramot csiholnak, és elindul egy film. Ahogy peregnek a kockák a filmvásznon, rájönnek, hogy ez a világ legfontosabb dolga."
Nincs élet, nincs halál, nincs jövő, nincs múlt, hanem valamifajta köztes létmód van a zombimoziban. Éljen a zombimozi!
– tette hozzá Csuja László.
Szász Attila, az Örök tél, A berni követ, Félvilág és az Apró mesék rendezője ezzel szemben optimistább, mármint a mozi és nem az emberiség jövőjével kapcsolatban, úgy gondolja ugyanis, ki fogunk halni mindannyian azelőtt, hogy a filmszínházak eltűnnének.
A videót, amelyben az említettek mellett Schwechtje Mihály, a Remélem legközelebb sikerül meghalnod :) rendezője is markáns véleményt fogalmaz meg, itt tekintheti meg:
Borítókép: A 999-es szoba (Forrás: Mozinet)