A főszereplő esetlen figura, aki kopaszodva, drótkeretes szemüveggel és szakállal úgy néz ki, mint egy professzor kóválygó kliséje. Cage mesterien visszafogott előadása a film valóságába helyezi ezt a hétköznapi férfit, aki a külvárosban él a feleségével és két tizenéves lányával – olvashatjuk a BBC/Culture oldalán megjelent ismertetőben.
A rendező, Kristoffer Borgli figyelemfelkeltően indítja a filmet a horrorokat idéző hangeffektusokkal, felvillanó képekkel, jelezve, hogy ebben a történetben valami abnormális.
Az Álomforgatókönyv mégis kiegyensúlyozottan lavíroz a valóság és a szürrealitás határán.
Bár a filmet kvázi képregényként is élvezheti a néző, ambíciójának és teljesítményének igazi jele az, hogy számos szinten működik. Nem a hírnév vagy a kultúra megsemmisítésének témáiról szól, inkább megkérdőjelezi, hogy mi is a valóság, és azt kutatja, hogy a tudatalatti hogyan befolyásolja a mindennapi életet, ahogyan a világ rémálmai is Paulról a családjára és a karrierjére hatnak.
Az Álomforgatókönyv megragadja a nézőket, a végére rájövünk, hogy mi benne az álom és a valóság, bár ezt nem fedezzük fel rögtön a jelenetek elején.
A Dream Scenario november 10-én jelenik meg az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban.
Az eredeti teljes ismertetőt ITT olvashatják el.