A fülemülét Tasnádi-Sáhy Péter adaptációja nyomán Traian Savinescu rendezte. A páros immáron harmadszorra dolgozott együtt az egész családnak szóló meseelőadáson.
A fülemüle a színpadra reppent
Andersen meséi nemcsak a gyermekek, hanem a felnőttek számára is értéket képviselnek. A fülemüle című mű is olyan morális állításokat fogalmaz meg, amelyek máig iránymutatók lehetnek. A szép hangú madár az énekével képes volt a kínai uralkodó szívébe lopni magát, de mi a helyzet manapság? Kié az ének, az öröm?
Számos tanulság levonható Andersen meséjéből, hiszen a dán író tömör üzenetei máig elgondolkodtatják az embereket.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház A fülemüle című darabbal egyensúlyt tudott teremteni a túl komoly és a gyermekeket lenéző elbeszélésmódok között, így olyan szórakoztató, tartalmas darab jött létre, amelyet érdemes megtekintenie az egész családnak.
A jó ifjúsági előadásra 99 évesen is boldogan beülhet az ember, és gazdagabban távozhat
– mondta Tasnádi-Sáhy Péter a TVR Cluj Erdélyi Figyelő adásában, majd hozzátette, hogy egy jó tanmese mindig aktuális. Beszámolt arról, hogy Traian Savinescu külön kérte, hogy ha a magyar irodalomban a fülemüle mint motívum szerepel, akkor azt is építsék bele a darabba. Így Arany János Fülemile és Weöres Sándor Fülemüle című versei is hatottak a műre.
Az alkotók igyekeztek megnevettetni a közönséget, így még egy rappelő béke is feltűnik a színpadon, hogy mosolyt csaljon az arcokra.
Borítókép: A fülemüle című darab (Forrás: Facebook/Kolozsvári Állami Magyar Színház)