A műsorformátum már komoly nézettségi sikereket hozott Európa-szerte, hazánkban most először láthatják a nézők. A műtárgykereskedő show-ba olykor különös tárgyakkal érkeznek az eladók, majd a szakértők elemzik azokat, felbecsülik, mennyit is érhet valójában a kereskedelemben jelenleg egy-egy régiség, gyűjteményi darab, vagy családi örökségből származó „kincs”. Ezekre aztán licitálhatnak a kereskedők, amennyiben érdekesnek, számukra értékesnek találják azokat. Az eladó a legmagasabb ajánlat után eldönti, hogy megszabadul-e a tárgytól, vagy hazaviszi.
Az izgalmas műsorban a nézők úgy érezhetik magukat, mintha egy valódi aukción lennének. A tárgyakat olyan neves hazai szakértők bírálják el, mint Megyesi Balázs műtárgyszakértő és Kelen Anna művészettörténész, a Virág Judit Galéria munkatársa, akinek a nevéhez fűződik az abszolút magyar aukciós rekord, Csontváry Kosztka Tivadar Titokzatos sziget című festményének négyszázhatvanmillió forintos leütése.
A Kincsvadászok kereskedői között találhatjuk dr. Katona Szandrát, a Cogito Art Műtárgygaléria tulajdonosát, igazságügyi műtárgyszakértőt, Fertőszögi Péter művészettörténészt, a BÁV aukciósház művészeti igazgatóját és Fejes Tamást, a Tankcsapda együttes dobosát, aki három évtizede hangszer-kereskedelemmel is foglalkozik üzlethálózatában, a Hangszerarzenálban. Ugyancsak a kereskedők között foglal helyet Nagyházi Lőrinc, a nagy múltú műkereskedő család harmadik generációs kereskedője, a Nagyházi Galéria és Aukciósház tulajdonosa, valamint Molnár Viktor műtárgybecsüs, az Amikor Galéria tulajdonosa is.
A műsorból azonkívül, hogy rendkívül szórakoztató, sokat lehet tanulni arról, hogyan lehet észrevenni az értékeket egy-egy eddig jelentéktelennek tűnő tárgyban.