Hagyományos disznóvágással, fergeteges hangulatban indította az új évet a Vörösmarty Színház.
A fehérvári teátrum számára különösen ünnepi az idei évad, hiszen a 2023-as távhő- és energiaárak miatt a színház épületét két hónapra be kellett zárniuk. A színház azonban tovább működött: Cserhalmi György rendezését, a Tizenkét dühös embert többször játszották telt házzal, ideiglenesen a Városháza dísztermében, hatalmas sikerrel.
— A rendkívüli helyzet is megmutatta, hogy a székesfehérváriak mennyire ragaszkodnak a színházhoz. Elképesztő sikerrel futott a Tizenkét dühös ember családias környezetben. Az épületbezárás alatt az Alba Régia Szimfonikusok és a Székesfehérvári Balett Színház a színészeknek kölcsönadta próbatermeit. Tavaly tizenegyszeresére növekedett a távhő ára a megelőző évhez képest, így a színházépületet ilyen ár mellett nehéz lett volna kifűteni. Amiben tudtuk, a kulturális élet szereplőit segítettük. Az idei évben a világpiaci ár csökkenésével normál üzemmódban működik a színház — mondta az alpolgármester.
A decemberi bemutató óta nagy sikerrel megy David Seidler darabja, A király beszéde, és Bereményi Géza Apacsok című darabját – Bagó Bertalan rendezésében – is szereti a közönség. Február 3-án lesz a premierje a Csongor és Tündének, amelyet a rendező Czukor Balázs tudatosan a fiatalabb korosztály gondolkodásának megfelelően friss lélegzetvételű előadásként állít a színpadra.
Az alpolgármester felhívta a figyelmet az Ars Regia összművészeti programkínálatára, amely Székesfehérvár kulturális intézményeinek közreműködéséből született. A Szöktetés a szerájból – az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a Carmen pedig a Székesfehérvári Balett Színház előadásában lesz látható.