A Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ – Petőfi Irodalmi Múzeum MUSE Set programsorozatának ebben a részében a hatalom, a társadalmi ranglétrán való feljebb jutás és az egyén helyének keresése kerül a középpontba a kiállításhoz kapcsolódóan. A tárlat a divatlapokon, valamint az öltözködésen keresztül nyújt bepillantást az 1840-es évek Pestjének világába.
Divat és kortárstánc
Ezt az időszakot a gazdasági, társadalmi és kulturális újjászületés jellemezte, a divatot a művelődés részeként fogták fel.
Az előadás Wohl Janka Illem című könyve alapján dolgozza fel a korszakot, amelyben ugyanazt a társadalmi osztályok meghatározta kultúrát írja le, mint a Szépvilág kiállítás
.A Terike from Budapest a divatbemutató műfaját kortárstánccal kombinálja, mert szerintük a kortárstánc segítségével már nem az individuális ruhadarabokra koncentrálunk, hanem a divattárgy az ember, mozgás egységévé fejlődve egy komplex megértésre hív. A divatperformansz tehát a társadalmi hierarchiák természetéről szeretné elgondolkodtatni a PIM kertjébe látogatókat Wohl Janka szövegén és pályájuk elején tartó, feltörekvő tehetségek által tervezett ruhákon keresztül.
A Terike from Budapest Útmutató a művelt társaséletben című eseménye a PIM KertLabor fesztiváljának a része.