Magyar építészet kategóriában Földes László építész; magyar képző- és iparművészet kategóriában Mengyán András képzőművész, designer; magyar oktatás és köznevelés kategóriában Lajos Józsefné matematikatanár, matematika tantárgyi szakértő; magyar tudomány kategóriában Roska Botond neurobiológus, egyetemi tanár; magyar népművészet és közművelődés kategóriában Salamon Beáta, népzenész, előadóművész, tanár vehette át a Prima Primissima Díjat.
Magyar ismeretterjesztés és média kategóriában Betlen János televíziós műsorvezető kapta a díjat. Magyar sport kategóriában Gyulay Zsolt olimpiai bajnok kajakozó, sportvezető; magyar irodalom kategóriában Temesi Ferenc, író, műfordító, drámaíró, forgatókönyvíró; magyar zeneművészet kategóriában Rúzsa Magdolna, énekes, dalszerző; magyar színház-, film- és táncművészet kategóriában pedig Rudolf Péter színművész, színház- és filmrendező vehette át az egyenként húszmillió forinttal járó elismerést.
Az ugyancsak húszmillió forinttal járó közönségdíjat a Szentegyházi Gyermekfilharmónia (Fili), 100 tagú gyermekkórus és 40 tagú ifjúsági szimfonikus zenekar kapta.
Emelték a Prima Primissima díjak összegét
A Prima Primissima iránt nem csökken az érdeklődés, a díjra idén rekordszámú, 900 jelölés érkezett – hangsúlyozta Csányi Sándor, a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumának elnöke a gálaesten, amelyen jelen volt Lévai Anikó, a kormányfő felesége, Pintér Sándor belügyminiszter, Lantos Csaba energiaügyi miniszter, valamint Áder János és Schmitt Pál volt köztársasági elnök is.
Nagyon fontos a díjak erkölcsi értéke, de ugyanolyan fontos az is, hogy a díjak anyagi értéke reálértékben ne csökkenjen. Ezért az idei évtől a Prima Primissima díjak összege 15 millió forintról húszmillió forintra, a Prima díjak összege pedig ötmillió forintról nyolcmillió forintra növekedett – hívta fel a figyelmet Csányi Sándor.