Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
A Val Kilmer filmjeit bemutató minisorozatunkban az ötödik helyet a Top Secret! című vígjáték szerezte meg, a negyedik helyezett alkotás egy izgalmas krimi, a Viharszív (Thunderheart) lett. Ezen héten már a bronzérmes mozival érkezünk, ami nem más, mint a legendás akciófilm, Az Angyal (The Saint).
3. Az Angyal (1997)
Eheti filmünket Phillip Noyce rendezte, aki olyan feszültséggel teli alkotásairól ismert, mint a Férfias játékok (Patriot Games, 1992) vagy a Végveszélyben (Clear and Present Danger,1994).
A főszerepben a karizmatikus Val Kilmer látható, aki Simon Templar, azaz „Az angyal” bőrébe bújik, míg a női főszerepet Elisabeth Shue alakítja. A film alapját Leslie Charteris brit író népszerű, 1920-as években megalkotott karaktere adta, aki egyszerre kalandor, tolvaj és igazságosztó.
Az Angyal című film ikonikus plakátja (Fotó: Mafab.hu)
Simon Templar karaktere számos, Charteris könyveit feldolgozó, rádiós és televíziós sorozatban megjelent, amelyek közül a legismertebb, az 1960-as években futó Az angyal című televíziós sorozat, amiben Roger Moore alakította a címszereplőt. A produkció ötvözi az izgalmas kémtörténeteket a 90-es évek akciófilmjeinek klasszikus stílusával. A mozi pénzügyi szempontból sikeres volt: nagyjából 170 millió dollárt hozott világszerte, a 90 millió dolláros költségvetés mellett.
Roger Moore, mint Az angyal
Az 1960-as évek legendás „The Saint” tévésorozatában Roger Moore alakította Simon Templart, azaz Az angyalt. Moore elegáns, sármos és csibészes karaktere meghatározta a figurát egy egész generáció számára. A színész nemcsak játszotta, hanem több epizódot rendezett is.
Roger Moore (Fotó: Mafab.hu)
A szerep olyan népszerűvé tette, hogy később a James Bond szerepére is emiatt esett rá a választás. Bár sokan várták, hogy a 1997-es filmben legalább egy cameóra feltűnik, ez végül nem valósult meg — ennek ellenére Roger Moore örökre összeforrt ezzel a karakterrel.
A történet
Simon Templar (Val Kilmer), a hírhedt tolvaj, akit csak „Az angyal”-ként ismernek, egy orosz oligarcha megbízásából elvállalja, hogy ellop egy forradalmi hidegfúziós képletet. Ehhez közel kell férkőznie a zseniális tudósnőhöz, Emma Russellhez (Elisabeth Shue). Ám a küldetés bonyolódik, amikor Simon beleszeret Emmába, és döntés elé kerül: a pénzt válassza, vagy az igaz szerelmet?
Fotó: Mafab.hu
Az Angyal egy okosan megírt, lendületes film, amely nagy hangsúlyt fektet a karakterábrázolásra és a feszültség építésére. Különösen kiemelkedő Val Kilmer alakítása, aki szinte jelenetről jelenetre más álarc mögé bújik, ezzel is színesítve a történetet.
Érdekességek
A film számos helyszínen forgott, köztük Moszkvában, Londonban és Oxfordban is, hogy hitelesen idézze meg a nemzetközi kémjátszmák világát. Val Kilmer több mint egy tucat álruhát visel a film során, ezek mindegyikét saját ötletei alapján formálta meg. Az eredeti tervek szerint Az Angyal egy új tévésorozat pilotjaként készült volna, de végül mozifilmként mutatták be. A film zenéje, különösen az Orbital által feldolgozott „The Saint Theme”, nagy népszerűségnek örvendett a 90-es években, és a film soundtrackje önálló sikert aratott.
Összegzés
Az Angyal egy stílusos, okos és szórakoztató akciófilm, amely Val Kilmer egyik legsokoldalúbb alakítását kínálja. A nemzetközi háttér, a jól felépített feszültség, valamint az izgalmas és szívhez szóló történet mind hozzájárulnak ahhoz, hogy ez a film még évtizedekkel később is frissnek és élvezetesnek hasson. Akik szeretik a kémtörténeteket és a karakterközpontú akciófilmeket, azok számára igazi csemege.
Idővonal: Az Angyal című filmet 1997-ben mutatták be, abban az évben, amikor megkezdődött Bill Clinton amerikai elnök második ciklusa, átadták az első Balassi Bálint-emlékkardot – Bálint napján – a budai Gellért Szállóban. Az európai irodalmi díjat az első alkalommal Tóth Bálint költő vette át, az ortodox húsvét ünnepén kihirdették Teoctist bukaresti pátriárka – illetve a Szent Szinódus – döntését, miszerint az eddigi gyulai helynökséget püspöki rangra emeli, a Mir űrállomásnak ütközött egy orosz Progress típusú teherűrhajó. Az űrállomás egyik modulja jelentősen megrongálódott, az energiatermelés drasztikusan lecsökkent, de az űrhajósok megúszták a balesetet. Az amerikai szenátus jóváhagyta a vegyi fegyverekre vonatkozó egyezményt, amely kimondja a vegyi fegyverek globális betiltását. Diana walesi hercegné halálos autóbalesetet szenvedett Párizsban, és Szent II. János Pál pápa boldoggá avatta Apor Vilmost, a szovjet katonák által 1945-ben meggyilkolt vértanú püspököt. (Wikipédia)
A Val Kilmer filmjeit bemutató sorozatunkban a jövő héten már az ezüstérmes alkotással érkezünk.
Borítókép: Az Angyal, Simon Templar (Val Kilmer) és Dr. Emma Russel (Elisabeth Shue) - (Fotó: Mafab.hu)
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.