Erdélyi Tibor a Magyar Állami Népi Együttes szólótáncosaként emlékezetes darabok főszereplője volt, koreográfusi pályafutása is kiemelkedő, a most megtekinthető tárlatban, ezeken túl, Erdélyi Tibor fafaragóként életre hívott gazdag életművét is szeretné a Hagyományok Háza mind teljesebben a látogatók elé tárni.
Gyermekkorától fogva farag, Bánszky Pál művészettörténész szerint felnőttként „egyéni úton jár, de művészete mégis a hagyományban gyökeredzett. Szobraiban ihletet kap a tánctól, de nem a népművészet szemlélete által diktált stilizált feldolgozáshoz, hanem a modern képzőművészet expresszívebb világához kapcsolódik.”
Mint fával dolgozó ember, nemcsak a fejéből veszi az ötletet, hanem a fa is adja, felkínálja magát, mondhatni emocionálisan sugároz, melyet, ha az alkotó képes felhasználni, azzal a mű művészi értéke sokszorosára nő.
Erdélyi Tibor több száz szobor és faragvány készítője, alkotásai között találunk vallási ihletésű darabokat, de a sámán kultúrából vagy épp a pásztorfaragások világából merítkező alkotásokat is.