A Bruce Geller alkotta eredeti Mission: Impossible tévésorozat 1966-ban indult és egészen 1973-ig műsoron is maradt, így a maga hét évadával a 60-as, 70-es években tomboló kémmániának (Én, a kém, Az U. N. C. L. E. embere, A balfácán) leghosszabb ideig futó sorozata volt: összesen 171 epizóddal zárta pályafutását. 1988-ban érkezett a folytatás, ezt Magyarországon is műsorra tűzték Szupercsoport, majd később Mission: Impossible – Az akciócsoport címmel. 1990-ben 35 epizód után búcsúzott a második felvonás, de a franchise története még messze nem ért véget.

Az Mission: Impossible evolúciója
A Mission: Impossible egy könnyed kalandsorozat volt, de a kémkedést egy fokkal reálisabban mutatta meg, mint kortársai. Az információt nem fegyverekkel és sci-fi szuperkütyükkel (noha voltak ilyenek, ám ezek sokkal hihetőbbek voltak, mint Bond kellékei) szerezték, hanem az ellenség fondorlatos, többszintű átverésével és félrevezetésével.
A műsor befejezése után pár évvel jött Tom Cruise, aki annyira rajongott a sorozatért, hogy megvette a Paramount stúdiótól a jogokat, a saját cégével készítette el a filmváltozatot, és a főszerepet is saját magára osztotta. Leszerződtette korának egyik legjobb rendezőjét, a Hitchcock-féle suspense nagy kedvelőjét, Brian De Palmát. A Mission: Impossible bizonyos szegmenseiben a sorozathoz hű adaptáció, ám már előrevetíti az önálló utakra térő filmszéria legfőbb stíluselemeit.
Az azóta a sorozat védjegyévé vált elképesztő kaszkadőrmutatványokat és a praktikus, analóg effektekkel megvalósított akciójeleneteket a szériába a John Woo által rendezett második rész hozta be. A látványközpontúság eredeteként John Woo hongkongi munkássága, azaz a „heroikus vérfürdők” is feltételezhetők. Kaszkadőrmunka bőven volt az első részben is, de amikor az Mission: Impossible 2. nyitányában Tom Cruise biztosítókötél nélkül, egy kézzel csüng a semmi felett, az egy teljesen új szint.
Ettől kezdve pedig nincsen úgy Mission: Impossible-film, hogy abban Tom Cruise ne hajtson végre egy lehetetlennek tűnő ugrást, mászást, zuhanást, merülést vagy ütközést.
Nem véletlen, hogy a hatodik epizód marketingjében már külön kisfilm foglalkozik a kaszkadőrmutatványokkal – és azzal, hogy milyen módokon halt meg majdnem Tom Cruise a forgatáson.