Elképesztő áron kelt el ez a ritka, rózsaszínű gyémánt

A gyémántok közül a rózsaszínűek a legritkábbak, ezért irántuk a legnagyobb a kereslet – írja a HAON.

Forrás: MW2020. 11. 14. 15:20
Forrás: Pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Huszonegymillió svájci frankért (csaknem hétmilliárd forintért) kelt el egy Genfben megrendezett internetes árverésen egy ritka, rózsaszínű gyémánt szerdán.

A rózsa lelkének elnevezett, 14,83 karátos drágakövet alig pár perc alatt vette meg egy vevő, aki a nevét nem kívánta nyilvánosságra hozni.

Benoit Repellin, a Sotheby's aukciósház árverezője a természet csodájának nevezte a legnagyobbak közé tartozó drágakövet, amelyet

az Alrosa orosz gyémánttermelő cégnek a kelet-szibériai Jakutföldön lévő egyik bányájából 2017-ben hozták felszínre, 27,95 karátos nyersgyémántból csiszoltak. Csaknem egy évig tartott a drágakő megfelelő formába vágása és csiszolása.

Repellin elmondta, hogy a rózsaszínű gyémántok ára folyamatosan növekszik, hiszen egyre gyérebben fordulnak elő. A gyémántok közül a rózsaszínűek a legritkábbak, ezért irántuk a legnagyobb a kereslet.

Az eddigi legdrágább rózsaszínű gyémánt – a „Pink Star” – 66,7 millió euróért (23,7 milliárd forintért) kelt el 2017-ben egy hongkongi árverésen.

Minden idők egyik legnagyobb gyémántja került elő

A kanadai Lucara Diamond nevű vállalat most megtalált gyémántja a világ öt legnagyobb valaha felszínre került köve közé tartozik. A hatalmas gyémántot egészen biztosan több darabra kell vágni, és csak utána lehet értékesíthető drágakövekké csiszolni a kisebb részeket – írja az Origó.

A vállalatnál elmondták: erre valószínűleg egy antwerpeni partnerükkel együttműködésben kerül sor. Antwerpen városa a gyémántkereskedelem egyik globális központja, több nagy múltú kereskedőházzal és nagy szakértelem birtokában lévő gyémántmanufaktúrával – írja a Bama.hu cikke.

A Lucara karowei bányája egyébként jó ideje ismert óriási köveiről.

2015-ben innen került elő a Lesedi La Rona, amely később 53 millió dollárért talált gazdára, a 813 karátos Constellation nevű gyémántért 63 millió dollárt adtak. A Lucara tavaly bejelentett egy elképesztő nagyságú, 1758 karátos leletet is, bár ennek minősége nem volt homogén, így több darabra vágva sem készíthetők belőlel olyan értékes kövek, mint más, egyenletes minőségű nagyobb darabokból.

A világ eddig megtalált legnagyobb gyémántja a 3106 karátos Cullinan volt, amely 1905-ben Dél-Afrikában, Pretoria közelében került elő.

Több darabra vágták, amelyek közül a két legnagyobb – Afrika Nagy Csillaga és Afrika Kis Csillaga – a brit koronaékszereket díszíti.

Tovább

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.