A könyv elmeséli, hogyan működött, a ma Mahart-székházként ismert épület, a magyar hajózás egykori központjaként; megtudhatjuk kik használták, milyen történeteknek volt a tanúja, milyen döntéseket hoztak itt meg egykor. A könyv két szerzője Zsigmond Gábor és Tiborcz István.
A Mahart-ház teljesen felújításon megy keresztül: az épületegyüttesben apartmanok, éttermek, szórakozóhelyek és szálloda működik majd a közeljövőben.
A könyv az épületről szól, és emellett azoknak a hajóscégeknek és hajósoknak a történeteit meséli el, akik száz éven át használták. A Mahart-ház jelentős történelmi eseményeknek éppúgy tanúja volt, mint megannyi hajóstörténetnek – olvasható a Borsonline cikkében.

A kötetben szó esik a Vaskapuról és a mára víz alá került, jórészt törökök lakta al-dunai Ada Kaleh szigetéről – Jókainál a „Senki szigete” –, ami 1913-ban Magyarországhoz került.
A boldog békeidők és a két világháború közötti lenyűgöző dunai luxushajóutakról, a legnagyobb és legszebb lapátkerekes magyar hajókról, megdöbbentő hajókatasztrófákról szintúgy olvashatunk a műben.
A teljes cikk Hihetetlen titkokra derül fény a magyar hajózásról címmel a Borsonline-on olvasható tovább.
A kötetről további érdekességeket olvashatnak a Magyar Nemzet január elején megjelenő Lugas című mellékletében.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: BDPST Zrt.)