Színes oltások

A kommunizmus nem számít embertelen diktatúrának a hanyatló Nyugaton.

2020. 12. 27. 14:06
Simpson Miller, Portia
Kingston, 2011. december 30. Portia SIMPSON MILLER volt miniszterelnök, az ellenzéki balközép Népi Nemzeti Párt (PNP) vezetõje (b) ünnepel támogatóival a jamaicai fõvárosban, Kingstonban 2011. december 29-én, miután pártja a nem hivatalos eredmények szerint gyõzött az ezen a napon tartott jamaicai parlamenti választásokon. (MTI/EPA/Rudolph Brown) Fotó: Rudolph Brown
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ülök a fotelben, és böngészem a világhálót. Rá is akadok két hírre, amelyek tulajdonképpen meg kellene, hogy döbbentsenek. Ám a döbbenet elmaradt. Miért? Mert annyira, de annyira akartak érzékenyíteni, hogy érzéketlenné csiszolódtam. A Metro.co.uk online életmód rovatának szerzője, bizonyos Natalie Morris, aki – figyelem, antigender leszek! – nőnemű és fekete bőrű. Nem lenne ez érdekes, ha cikkeit nem hatná át etnikai hovatartozása. De áthatja, ahogy Móricka gondolkodását a fajfenntartás, lévén mindenről ugyanaz jut eszébe.

Mint Natalie-nek a koronavírus világjárványról. Nyilván én vagyok a maradi, akinek a védekezés, a veszélyeztetett embercsoportok megóvása, a védőoltás, az egymásra való odafigyelés, a társadalmi összefogás ötlik az eszembe, s nem az: a Covid jobban sújtja a színes bőrűeket, mindenekelőtt a Karib-térségi feketéket, akiket ráadásul nem vesznek előrébb bőrszínük okán, az oltási listán. Eme hagymázak a függetlenobjektív Natalie Morris agytekervényeiben fogantak.

De kit érdekelnek pont a karibiak? Mindössze pár mondatos történelmi visszatekintés érthetővé teszi, miért fontos ez még ma is Angliában. Ugyanis Jamaica 1650-es évekbeli gyarmatosításával, Oliver Cromwell megalapozta a Brit Birodalmat. Jamaica három évszázaddal később függetlenné vált, ellenben a Kajmán-szigeteket mind a mai napig a brit kormány által kinevezett kormányzó irányítja. Magyarán: gyarmat. A Brit Virgin-szigetek szintén koronagyarmat. Miként a Turks és Caisos-szigetek, Anguilla vagy Montserrat. Az ottaniakat a világ legszebb tengerpartjaiként tartják számon. Hogy milyen lehet őslakosok (például aravakok, akik a focit feltalálták – még szabad korukban), vagy behurcolt rabszolgák leszármazottaiként ott élni, fogalmam sincs, amint arról sem, miért választják a karibi feketék a földi Paradicsom helyett a ködös Albiont.

„Yana fekete-karibi, 22 éves dolgozó anya Londonból. A tanulmánynak adott interjújában elmagyarázta, hogy a járvány milyen nehézségeket okozott mindennapjaiban. »A Covid megnehezítette a munkavállalást, beszűkítette a lehetőségeimet, főleg dolgozó anyaként, mivel sok bölcsőde bezárt« – mondta Yana” Natalie Morris cikkében. https://metro.co.uk/2020/12/17/black-youth-future-prospects-among-worst-affected-by-covid-19-13764980/

(A függetlenobjektív propagandista adatait a Clearview Research Ltd.-től szerezte. Ez, ugye, kft., nem civil szervezet, azaz pénzért vizsgálnak bármit, amiért a megbízó fizet.)

Aztán itt a másik őrület – https://metro.co.uk/2020/12/04/should-ethnic-minority-groups-be-prioritised-for-the-covid-vaccine-13694178/ –, amelyben az oltással kapcsolatban a költő leszögezi: „Létezik elsőbbségi lista, ami a társadalom legsebezhetőbb csoportjaira terjed ki. De a listán szereplő kilenc között nem szerepelnek az etnikai kisebbségi csoportok.”

Vajon egy fehér bőrű dolgozó édesanyát kevésbé sújt a bölcsőde bezárás? És miért nem szerepel a sebezhető csoportok közt a nagycsalád? Nehogy kirekesszük a szingliket, a gyermeket nem vállalókat, a homoszexuálisokat, a migránsokat? Talán a britek, rabszolgatartó, gyarmatosító őseik okán megérdemlik, hogy eme társadalmi csoportokat náluk senki se védje meg?

De mi közünk ehhez nekünk, magyaroknak? Mindössze annyi: az uniós jogállamisági vizsgálatok rendre hiányolják hazánkban a kisebbségi jogokat. Miért? Mert a liberálkommunistáknál kisebbségiek a szinglik, a gyermeket nem vállalók, a homoszexuálisok, a migránsok. És a feketék. Meglehet, ha Natalie Morris nem fekete, hanem sárga bőrű lenne, akkor foglalkoztatná a Távol-Keletről érkezettek helyzete.

Csendben annyit azért leírok: Kína és Vietnám kommunista országok. Ha tetszik, a Magyarországra települt, zömében kereskedőként boldogulók, menekültek. Lennének. Már ha a kommunizmus embertelen diktatúrának számítana a hanyatló Nyugaton. De azt a címet kizárólag a fasizmus érdemelte ki.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.