-KOSÁRLABDA-
November közepétől két hónapon át tartott az internetes és direkt szavazás, amelynek során az NBA-rajongók szerte a földkerekségen kinyilváníthatták, kiket látnának a legszívesebben a keleti, illetve a nyugati kezdő ötösben a hagyományos All-Star-meccsen. Az idén – pályafutása során először – Kobe Bryant, a Los Angeles Lakers hátvédje kapta a legtöbb voksot, szám szerint 1 474 386-ot. Mellé a nyugatiak kezdőcsapatába Steve Francist (Houston Rockets), Kevin Garnettet (Minnesota Timberwolves), Tim Duncant (San Antonio Spurs) és a kínai Jao Minget (Houston Rockets) szavazták be a szurkolók. A távol-keleti center egyébiránt Grant Hill 1995-ös beválogatása óta az első, aki újoncévében rögtön kezdőként léphet pályára az All Star Game-en. Noha ott lesz az atlantai Philips Arenában, csak csereként jut szóhoz Shaquille O’Neal (LA Lakers), aki múlt év őszén jó ideig sérült volt, s azóta még nem lendült igazán formába.
Keleten a sportág valaha volt legnagyobb alakjának tartott Michael Jordan (Washington Wizards) szorult ki a kezdősorból, aminek az lehet az egyik magyarázata, hogy a szavazólapon mindössze két védőt (guard) lehetett megjelölni, s ezen a poszton a fiatalabb, ponterősebb és atlétikusabb Allen Iverson (Philadelphia 76ers) és Tracy McGrady (Orlando Magic) több voksot gyűjtött be a Levegő Uránál. Jordan deklaráltan a legutolsó idényét tölti a ligában, Iversson és McGrady pedig – talán azért, mert könnyen lehet, hogy mindketten a zseniális 23-as játéka miatt szerettek bele a kosárlabdázásba – azonnal felajánlották: átadják a helyüket a nagy Michaelnek a kezdősorban. Jordan – aki az utóbbi hetek eseményei alapján még mindig bármikor képes negyven pont feletti teljesítményre a Wizards vezéreként – azzal utasította vissza a nemes gesztust, hogy ha ez lenne az első All-Star Game, amin pályára lép, talán élne a lehetőséggel, így azonban nem presztízsveszteség számára a kispad. A hatszoros bajnok, tízszeres NBA-pontkirály Jordant egyébiránt 1988-ban, ’96-ban és ’98-ban is a gála legértékesebb játékosának (MVP) választották.
Egyébként jóformán a búcsúzó Jordan felejthetetlen pályafutása előtt tiszteleg majd az egész csarnok, a népszerű énekesnő, Mariah Carey pedig Hős című dalával köszönti az élő legendát.
„Michael Jordan egyike minden idők legjobb sportolóinak, nagyon sokat tett a kosárlabdázásért – mondta Carey. – Tényleg hős, ezért megtiszteltetés, hogy így fejezhetem ki nagyrabecsülésemet iránta.”
A keleti kezdőcsapatba McGrady és Iverson mellett bekerült még a sérüléséből néhány hete felépült Vince Carter (Toronto Raptors), Jermaine O’Neal (Indiana Pacers), a centerposzton pedig a detroiti Ben Wallace. A csereembereket az NBA 29 főedzőjének szavazatai alapján jelölték ki. Ez alapján keleten a litván Zydrunas Ilgauskas (Cleveland), Jordan, Jason Kidd (New Jersey), Jamal Mashburn (New Orleans), Brad Miller (Indiana), Paul Pierce és Antoine Walker (mindkettő Boston), nyugaton Stephon Marbury, Shawn Marion (mindkettő Phoenix), Steve Nash, Dirk Nowitzki (mindkettő Dallas), Shaquille O’Neal, Gary Payton (Seattle), valamint tartalékként Predrag Sztojakovics (Sacramento) ülhet le a padra. A két csapat edzője: Isiah Thomas (Indiana, kelet) és Rick Adelman (Sacramento, nyugat).
A hétvége szervezői arról is megkérdezték az internetes szavazókat, hogy szerintük melyik volt minden idők legjobb All-Star-gálája. A legtöbben az 1988-as eseményt jelölték meg, azt, amelyiken a zsákolóversenyt Michael Jordan nyerte meg azzal, hogy a büntetővonalról felugorva húzta a gyűrűbe a labdát; azt, amelyiken szintén a Levegő Ura lett a legértékesebb játékos a maga 40 pontjával; és amelyiken a Nagy Fehér Főnök, alias Larry Bird volt a hárompontosdobó-verseny győztese.
Az All-Star Game-ről 212 országban láthatnak televíziós közvetítést a nézők.
Elege lett Magyar Péter agyhalott képviselőinek: nem adják le a jövőben az elvárt havi ezer eurót