Harminc percig harcias volt a csapat

-KÉZILABDA- Bár kedden elszenvedte első vereségét a magyar férfi kézilabda-válogatott a szlovéniai Európa-bajnokságon, ám a franciák 29-21-es győzelme ellenére még az elődöntőbe jutásról sem kellett lemondania az együttesnek. Tegnap a középdöntő második mérkőzésén Szerbia-Montenegró csapata volt az ellenfél, s 29-29-es döntetlennel zárult az összecsapás.

Sütõ-Nagy Zsolt
2004. 01. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Könnyű összecsapásra nem számíthatott a kapitány, hiszen legutóbb a tavalyi portugáliai világbajnokság helyosztóján került szembe a két csapat, s végül kétszeri hosszabbítás után 34-33-ra a magyar válogatott nyert, ezzel kiharcolva az olimpiai szereplés jogát. Szerbia-Montenegró aztán a 7. helyért játszott találkozón is kikapott Izlandtól, így éppen lemaradt az athéni szereplésről. Számukra ez az Európa-bajnokság jelentette az utolsó esélyt, de Szlovéniában is botladoznak. A csoportmérkőzések során kikaptak a franciáktól, majd legyőzték ugyan a németeket, de kedden szinte kiütéssel (27-20) maradtak alul a szlovénekkel szemben.
Az ellenfél nem csak ezért nem volt ismeretlen, több szerb kulcsjátékos is a magyar bajnokságban szerepel: Eklemovics és Matics a Szegedet, Krivokapics a Dunaferrt erősíti. Még szerencse, hogy az itthon nagy tiszteletnek örvendő veszprémi kapus, Sterbik Árpád sérülés miatt kénytelen volt kihagyni az Európa-bajnokságot, így legalább tőle nem kellett tartani.
Mintha a keddi vereség túlzottan is nyomot hagyott volna a csapaton, tegnap is tompán kezdett, 2-0-ra vezetett az ellenfél. Szathmári néhány jó védése ugyan átmenetileg lendületet adott – 5-3-ra sikerült fordítani –, de ekkor sem lehetett érezni a magabiztosságot. Az enervált játékra jellemző, hogy emberhátrányban vette vissza a vezetést az ellenfél, s 6-6-tól kezdve folyamatosan növelte az előnyét. A félidőben 15-10-re vezetett Szerbia-Montenegró válogatottja.
A fordulás után mintha kicserélték volna a válogatottat, az ötgólos hátrányt fokozatosan ledolgozta. Már nem csupán Szathmári parádézott, hanem Nagy László is bátran vállalkozott, míg Diaz sorozatban harcolta ki a büntetőket, s a három kihagyott hétméteres után szóhoz jutó 19 éves Császár Gábor meglepő hidegvérrel dobta be ezeket. Hétszer sem hibázott, így az 58. percben már 29-26-ra a magyar válogatott vezetett.
Az utolsó két percben azonban az addig korrekten bíráskodó portugál bírók háromszor is súlyosan tévedtek a magyar csapat kárára, s ezt a szerb-montenegrói együttes könyörtelenül kihasználta. A 29-29-es döntetlent követően megmaradt a remény: ha a ma 18.30-kor (m2) a magyar válogatott legyőzi Németországot, akkor teljesítheti a célkitűzést és a legjobb nyolc között zárhat.
Skaliczki László szövetségi kapitány kritikusan fogalmazott: – Megérdemeltük volna a győzelmet, de tudomásul kell venni, nem lehet egy félidőnyi előnyt adni az ellenfélnek. Nagyszerű volt, amit a szünet után mutattunk, ötgólos hátrányból háromgólos előnyt szereztünk. Azzal nem kívánok foglalkozni, hogy a hajrában miért sikerült az ellenfélnek egyenlítenie. Először magunkban keressük a hibát…
Középdöntő, I. csoport (Celje): Dánia–Oroszország 36-31, Oroszország–Spanyolország 36-30, Horvátország–Svájc 30-27. Az állás: 1. Horvátország 8pont/5mérkőzés (114-107), 2. Oroszország 6/5 (125-113) 3. Dánia 4/4 (85-77), 4. Svédország 2/4 (88-82), 5. Spanyolország 2/5 (75-78), 6. Svájc 0/5.
II-es csoport (Ljubljana): Szlovénia–Szerbia-Montenegró 27-20, Franciaország–Csehország 32-31. Az állás: 1. Franciaország 5/5 (112-102), 2. Szlovénia 5/4 (93-82), 3. Magyarország 4/5 (109-112), 4. Németország 3/4 (92-84), 5. Szerbia-Montenegró 3/5 (97-105), 6. Csehország 2/5 (117-136).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.