A kínaiak erejéről az asztaliteniszben mindent elmond, hogy a legutóbbi tíz egyéni világbajnokság ötven aranyérméből negyvenhat hozzájuk került. A győzteseket nagy tisztelet övezi, ezt támasztja alá, hogy a sajtótájékoztatón ugyancsak jelen lévő Lu Sze-ta csapatvezető pontos számmal rukkolt ki: Kínának százhárom világbajnoka van. „A versenyzők anyagilag és erkölcsileg is meg vannak becsülve, a leghíresebbek országos szinten is ismertek, a kevésbé híresek pedig szülőföldjükön, városukban kapják meg az elismerést. A sikereink az átlagember számára a nemzeti sikert jelképezik, amelyet a szülőföldnek szerzünk” – szögezte le Lu Sze-ta, aki természetesen megkapta a kérdést: mi a kínai hegemónia titka? „Az országunk 1,3 milliárdos lakosságú, az asztalitenisz nemzeti sport nálunk, aki nem játssza, az nézi. Így népünk vezetői is szeretik, s a központi kormányzat és az olimpiai bizottság is komoly támogatást nyújt számunkra. Kiváló edzőink vannak, a harmadik titok pedig a sportolóinkban rejlik, akik keményen edzenek, még itt a holdújévkor sem pihentek” – fogalmazott a csapatvezető. Lu Sze-ta elárulta, hogy Budapest megnyerte a tetszését, különösen az Országház és a Lánchíd volt rá nagy hatással.
Jól érezte magát nálunk a Hungarian Open két egyéni győztese, a férfiaknál világranglista-vezető Ma Lung, valamint a nőknél az egyesben és párosban is aranyérmes Liu Si-ven is. „Akik elöl állunk a világranglistán, nagyjából egy szinten vagyunk. Így azt, hogy most én nyertem, kicsit a szerencsének is köszönhetem. Szóval, Magyarország szerencsét hozott nekem, ezért szeretnék hamarosan visszajönni” – mosolygott Liu Si-ven, és Ma Lung is csatlakozott hozzá: „E néhány nap alatt is megtapasztaltam, hogy a magyarok milyen melegszívűek. Most az időjárás is olyan itt, mint otthon, így ez sem okozott gondot. A rendezés kifogástalan volt, s tetszett, hogy rengeteg néző kijött a versenyre, és sokan szurkoltak nekünk is.”
Pákh Imre, a Magyar Asztalitenisz Szövetség (MOATSZ) elnöke bejelentette, hogy jövő januárban ismét otthont adunk majd a Pro Tour-sorozatot felváltó World Tour-széria egyik versenyének. „A siker kötelez, és remélem, jövőre még zökkenőmentesebb lesz a Hungarian Open lebonyolítása. A múlt héten ötvenegy ország háromszázhatvan sportolója indult nálunk, köztük a világ legjobbjainak számító kínaiak. Mindez mutatja, hogy a magyar szövetséget jó rendezőnek, s a magyarokat vendégszeretőnek tartják. A torna előtt két héttel pedig a tatai olimpiai központban a legfiatalabb utánpótlás korosztály, a tizenhárom éven aluliak számára rendeztünk nemzetközi bajnokságot, ezen is több mint húsz ország indult, ami szintén rekord” – jelentette be Pákh Imre is, aki kitért a soron következő feladatokra is: