A nem olimpiai sportágak világjátékára ugyanúgy négyévente kerül sor, mint az ötkarikás játékokra, és Gémesi György, a Nemzeti Sportszövetség elnöke a legutóbbi, 2009-es, tajvani Világjátékok előtt gondolt arra, hogy Magyarországnak is érdemes lenne pályáznia a rendezésre. Az elhatározást tettek követték, és az összefogást példázza, hogy a Fővárosi Közgyűlés egyhangúlag fogadta el Budapest pályázatát, még tartózkodás sem volt. Budapest Gödöllővel együtt rendezné meg a 2017-es világjátékokat, de a vezető szerep természetesen a fővárosé lenne. A tervezett huszonegy versenyhelyszínből tizennyolc Budapesten található.
Ami a sportágakat illeti, versenyzőink Tajvanon karatéban, aerobikban, ritmikus gimnasztikában, sárkányhajóban, szumóban, uszonyos úszásban, versenytáncban, strandkézilabdában, fallabdában, íjászatban, ejtőernyőzésben és testépítésben indultak, de műsoron van – vagy lehet – többek között a gumiasztal, az erőemelés, a bowling, a biliárd, az amerikai foci, a görkorcsolya, a korfball, a petanque, a sportakrobatika, a tájfutás és a vízisí is. Ami a „nem olimpiai sportágak” kitételt illeti, meg kell jegyzeni, hogy a ritmikus gimnasztika és a gumiasztal az ötkarikás programnak is része, ami áll az íjászatra is, de a Világjátékokon utóbbiban nem olimpiai számokban versenyeznek.
Miután a 2017-es rendezésre kandidálók közül Genova kiesett, hárman maradtak, s a magyar pályázatnak egy lengyel és egy dél-afrikai ellenfele van: Wroclaw és Fokváros. „Nagyon szerencsések vagyunk, hogy három kiváló pályázat közül választhatunk” – jelentette ki Ron Froehlich, az IWGA elnöke.
A nagy erőket mozgósító és erőteljes kampányt folytató lengyelek bevallottan úgy számolnak, hogy Fokváros az igazi ellenfelük. Budapest hátrányának Gödöllőt hozzák fel, mert így Magyarországon „ötven kilométeres körzetben zajlanának a versenyek”, náluk viszont gyakorlatilag egy helyen. Fokváros ellen pedig a lengyelek szerint az szól, hogy Afrika kevésbé van benne a sport vérkeringésében, a sportolók és a szurkolók is szívesebben utaznának Európába. Azt már mi tesszük hozzá, hogy Budapest Wroclawnál azért mindenképpen nagyobb vonzerővel bír… Gödöllő pedig amúgy csak harminc kilométerre van Budapesttől.