Budaörsön hétfő este 18 órakor kezdődik a Budaörs-TTC Berlin Eastside BL-elődöntő, a Hungarian Open pedig a Syma-csarnokban kedden 9.30-kor rajtol a női egyes selejtezőjének első fordulójával. A kiemelt versenyzők később, csütörtöktől kapcsolódnak be a küzdelmekbe, így a világ legjobbjainak számító kínaiak is, akik jelenlétükkel minden idők legerősebb mezőnyű hazai asztalitenisz versenyé teszik a 2,5 millió dollár összdíjazású World Tour-sorozat nyitó állomását. A férfiaknál és a nőknél is itt lesz a világranglista első három helyezettje, így Ma Lung, Csang Csi-ko és Vang Hao, illetve Ting Ning, Li Hsziao-hszia és Kuo Jen. Budapesten „csak” 35 ezer dollár az összdíjazás, miként a spanyol, a cseh és a chilei versenyen is. A legtöbb a kínai, a japán és a német viadalon lesz, ezeken 120 ezer dollár, az év végi döntőben – ennek még nincs meg a helyszíne – pedig egymillió dollár talál gazdára!
– A BL- elődöntőt vagy a Hungarian Opent tartja fontosabb versenynek? – kérdeztük a világranglistán jelenleg legelőrébb, a 43. helyen rangsorolt magyar játékost, a kétszeres Európa-bajnok, s már londoni olimpiai kvótával rendelkező Póta Georginát.
– Nem tudok különbséget tenni, mert más-más miatt mindkettő az. A Berlin Eastside játékosa vagyok, és nagyon fontos számunkra, hogy bejussunk a Bajnokok Ligája döntőjébe. De természetesen a Hungarian Openen is szeretnék jól szerepelni. Ez igen nagy esemény lesz, és a hazai közönség előtt itt már magyar színekben minél tovább akarok eljutni. Már csak azért is, mert az itteni szereplés is beleszámít a világranglistába, ami alapján majd az olimpián elkészítik a kiemelést és a sorsolást. Szóval, jó lenne sok pontot szerezni itthon!
– A világversenyeken megszokott párja, Tóth Krisztina, akivel Eb-t is nyertek együtt, a Hungarian Openen nem indul, ám Lovas Petrával is összeszokott duót alkotnak. Egyesben vagy párosban kínálkozik több esély a nemzetközi mezőnyben?
– Berlinben Petrával játszom a párost, de már Pro Tour-versenyeken is indultunk együtt, tényleg jól ismerjük egymást. Az esélyeket illetően azonban addig nehéz jósolni, amíg nem látjuk a sorsolást. Nem mindegy, hogy kikkel kerülök, kerülünk össze, és a stílusbeli különbségek is lényegesek. Én például védőjátékosok ellen nem szeretek játszani. A párosban pedig azért is sok a bizonytalanság, mert miként a teniszben, itt is alkothat két olyan játékos nagyon jó kettőst, akik amúgy egyéniben nem kiemelkedőek.
– A hétfő esti BL-meccsen milyenek a kilátások?
– Ha megnézzük a világranglistás helyezéseket, akkor mi vagyunk az esélyesebbek, de nem szabad elbízni magunkat. Számomra azért is nehéz lesz ez a meccs, mert nem szívesen játszom magyarok ellen. Ám ha meg akarjuk nyerni a BL-t, márpedig ez a célunk, akkor először az elődöntőben túl kell jutnunk a Budaörsön.
– Eldőlt már, hogy milyen felállásban játszanak?
– Lehet, hogy az edzőnk, egyben a menedzserünk, Tanja Kramer már eldöntötte, kit és hova ír be a mérkőzéslapra, de én még nem tudom. De ha tudnám, akkor sem árulnám el, mert ez a taktika része, amit nem szabad kifecsegni.