A Wikipédiát természetesen nem tekinthetjük hivatalos forrásnak, de az már a londoni nyári ötkarikás játékok előtt is bebizonyosodott, hogy akik itt a sporttal, és azon belül az olimpiai kvalifikációval foglalkoznak, értik a dolgukat. Nem egy esetben hamarabb rukkoltak ki a kvótások pontos névsorával, mint az adott sportág nemzetközi szövetsége. S most Szocsi előtt is levezették, a visszalépéseket is elkönyvelve, hogyan áll össze szánkóban a férfi egyes negyvenfős mezőnye. A negyvenedik helyre pedig Pulai Imrét tették.
A Magyar Olimpiai Bizottság ugyanakkor semmiféle értesítést nem kapott a Nemzetközi Szánkószövetségtől. Szabó István, a Magyar Versenyszánkó-szövetség elnöke érdeklődésére pedig a nemzetközi szövetség irodájától csak azt a szűkszavú választ kapta, hogy magyar kvóta nincs. Ezután levélben kért állásfoglalást, amire számunkra ismét kedvezőtlen válasz érkezett, indoklás nélkül.
– A Nemzetközi Szánkó-szövetség ügyvezető igazgatója megerősítette, hogy Imre nem kapott kvótát, vagyis nem indulhat Szocsiban. Indoklás nincs a levélben, csak arról értesítettek bennünket, hogy a Wikipédián fellelhető olimpiai indulói lista nem hivatalos. A hivatalos listát viszont hiába kértem, nem küldték el. Természetesen továbbra is kíváncsiak vagyunk arra, hogy kik kapták meg a kvótákat, és milyen rangsor alapján döntöttek, így az elkövetkezendő néhány napban mindenképpen megpróbáljuk megszerezni az olimpiai indulók listáját. Ha másképp nem megy, akkor a Nemzetközi Olimpiai Bizottságon, vagy a szocsi rendezőkön keresztül. Mert egyelőre el sem tudom képzelni, hogy kit tettek be Imre elé – mondta el megkeresésünkre Szabó István.
Pulai Imre kenuban a világbajnokságokon négy aranyérmet szerzett, az 1996-os atlantai olimpián C1 500-on bronzérmes lett, 2000-ben, Sydneyben pedig Novák Ferenccel győzött C2 500-on. 2005 után fokozatosan sportágat váltott, szánkóedzésekbe kezdett, és már a 2006-os torinói, majd a 2010-es vancouveri olimpiát is megcélozta. A világkupaversenyeken azonban nem szerezte meg a részvételhez szükséges minimális pontszámot. Szocsira ez a pontszám összejött, és 46 évesen indulhatott volna a téli olimpián.
– Rengetegen drukkoltak neki. Nagy Zsigmond, a magyar csapat vezetője úgy fogalmazott, hogy ez az első csalódásunk az olimpián, és ehhez még ki sem kellett utaznunk. Sporttörténeti szempontból is érdekes lett volna, ha egy nyári olimpiai bajnok indul a téli játékokon, és Imre nyolc kemény évet tett bele a szánkózásba. Aki ismeri ezt a sportágat, tudja, hogy mit jelent 120-130 km/órás sebességgel lezúdulni a jégcsőben úgy, hogy itt nincs fék, és ha borul, akkor meg sem áll az aljáig. Ez igen veszélyes sportág, sajnos volt már halálos baleset is. Imre a rendkívül sikeres kenus pályafutása után is vállalta ezeket a veszélyeket, és ezért én magam is nagyon becsülöm – mondta még el Szabó István.