Ilyen még nem fordult elő kajaksportág sikeredzőjével

Nyolc hónapja küzd versenyzője átigazolásával Fábiánné Rozsnyói Katalin.

TK
2014. 04. 18. 12:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Az immár nyolc hónapja a csoportomban nagyon rendesen edző Szalai Tamás papíron még mindig Honvéd-versenyző, most hívtak, hogy talán rendeződhet végre az átigazolása, amiért persze fizetni kell a Honvédnak. Ebben a huzavonában már az is felvetődött bennem, hogy saját zsebből kifizetem a versenyzőm klubváltását, de mondjuk az ronda dolog lett volna... Akkor biztosan kitálalok mindent az átigazolásokkal kapcsolatban, sok egyesületet megsértve. Ezek ugyanis nagyon nincsenek rendben: a sportolókat röghöz kötik, aránytalan összegeket kérve a még egészen kicsi gyerekekért is, akik sportolását jócskán a szülők fizetik. Ma válogatott versenyzők nem tudnak átmenni másik klubba, másik edzőhöz. Régebben jobb volt az átigazolási szisztéma: most több a pénz, többet is követelnek – túl sokan élnek a sportból” – panaszolta Fábiánné.

Hozzátette: „Én a Vasasnál minden emberemről vezetek feljegyzéseket egy füzetben, rögzítve, hogy kire mennyit költünk havonta. Az én versenyzőim szembesülnek az eredményeik elmaradása esetén azzal, hogy bizony a támogatás véget is érhet. Meg is mutatom nekik időről időre a kimutatásaimat, s gyengébb válogató szereplés esetén fel is teszem a kérdést: miért?”

A korszakos kajakedző a támogatási elosztást is kritizálta: „A műhelytámogatásokkal kissé melléfogtak: nekem 11 versenyzőm van, 11 potenciális Eb- és vb-résztvevő, plusz mondjuk úgy: több mint felük olimpiaiérem-esélyes. Szokásom nagyot álmodni, most is ezt teszem. Ehhez képest a támogatások elosztása igazságtalan: 1 millió 225 ezer forintot kap a szövetségtől műhelytámogatásként összesen a csapatom, ez az egyik legkevesebb. Majdnem ugyanannyit, mint például az MTK, ahol már nincs is felnőtt versenyző. Milyen elosztás ez? Hát nem éppen munkaalapú. A Vasasnak így igen megerőltető ezen versenyzők teljes ellátása.”

„Havonta 125 ezer forintért kaptam volna egy motorcsónakot magam alá. Persze az üzemeltetését, a benzint mindig is az egyesületem fizette. Amióta ebben a sportágban dolgozom, ilyen még nem fordult elő, hogy edzőként fizetnem kelljen a válogatók előtt a motorcsónakért, ami a hivatalos kerethirdetés után már egyébként ingyenes lesz a válogatottak trénereinek. Talán van még három évem, nem akarok dicsekedni, de mégiscsak az egyik legeredményesebb edző vagyok, talán erre meg a koromra való tekintettel kaphattam volna ennyi kedvezményt, hogy Kati nénit egyszer kivételezzük” – sorolt még egy sérelmet Fábiánné.

A téli edzőtáborról viszont áradozott a tréner: „Abu Dhabi mint edzőtábor nagyon bevált, eddigi pályám során ez volt a csúcs, pazar időjárással, remek ellátással, saját, méretre készült hajókkal. Szeretném, ha a szövetség ezt jövőre is megvenné nekünk. Amikor mi hazatérünk a téli külföldi meleg vizes edzőtáborokból, leköltözünk Szolnokra, hiszen nincs saját fővárosi bázisunk, ingáznunk kell, a versenyzők csak hétvégére mehetnek haza. Hogy mit várok a csapatomtól idén? Ez nem olyan, mint a medence az úszóknál, hogy se áramlat, se szél. Nagyon lelkesek a srácok, rengeteg segítséget kapunk a Vasastól, de további támogatások nélkül sajnos megint az MTK-korszakom válságába csúszhatunk bele.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.