A gazdasági nehézségek és a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) offenzívája alaposan átrajzolni látszik a 2014–15-ös futballidényt. Elfogyóban ugyanis az a pénz, amelyet a Liga 1 erősebb csapatai a viszonylagos sikereket hozó nemzetközi szerepléssel, illetve legjobb játékosaik értékesítésével halmoztak fel, ami a támogatói réteg elvékonyodását is magával hozta, így több klub minden idők legalacsonyabb költségvetéssel kénytelen számolni. Lelombozó volt a DNA közbeszólása is, számos klub tulajdonosa, menedzsere került rács mögé, de legalábbis az illetékes szervek érdeklődésének fókuszába. Sok együttes így támogató nélkül maradt. A szövetség rendkívül kemény licencszabálya, illetve annak következetes betartatása is hozzájárult a zuhanáshoz: csapatok szűntek meg, illetve minősítették vissza őket alacsonyabb osztályokba.
Hogy ennek ellenére mégis mindenki ádáz csatákra számít, azt leginkább az indokolja, hogy jövőre érvénybe lép a Liga 1 új versenykiírása, a 2015–16-os idénytől kezdődően csak 14 csapat indulhat az első osztályban. A most rajtoló bajnokság végén hat csapat esik ki, és csak kettő jut fel. Az új rendszert természetesen bírálta a többség, a profi labdarúgók ligájának volt elnöke, az ugyancsak börtöngyanús Dumitru Dragomir például így: „Sehol a világon nincs ilyen. Fokozatosan kellett volna eljárni: első évben négy, második évben is négy csapatnak kellett volna kiesnie két-két feljutó mellett.” Mások szerint azonban az újítások a román futball fejlődéséhez vezetnek. A jelenlegi 18 csapat mindenesetre most azért küzd, hogy a legjobb 12 között végezzen.
A fentebb vázolt erőviszony-átrendeződések nyomán nehéz megjósolni, kik maradnak talpon az első osztályban. A bajnokság élére az Astra Giurgiut, a Steauát és a Petrolul Ploiesti-et várják – azzal a lényegi különbséggel, hogy ezúttal a mezőgazdasági eurómilliomos vállalkozó, Ioan Neculae csapata, az Astra tűnik az aranyesélyesnek. Két év királyság után a Steaua ugyanis tavaly nemcsak a tulajdonosát és menedzserét veszítette el – Gigi Becali és Mihai Stoica több mint egy éve börtönben ül –, hanem az egész technikai stábját is, miután Laurentiu Reghecampf az Arab-öbölbe telepítette munkatársait. Az új edző, Costel Galca vereséggel kezdte a szezont éppen a legfőbb rivális ellen: a román Szuperkupát tizenegyesekkel nyerte az Astra.
A hármasfogat mögött tolongás várható a középmezőnybeli helyekért, a tülekedők között lehet a Dinamo Bucuresti, a Kolozsvári CFR vagy akár a Kolozsvári U is. Pedig a CFR-nél korántsem rózsás a helyzet: a korábbi sikerkovács tulajdonos, Pászkány Árpád eladta a klubot egy befektetői csoportnak, mindössze 5 százalékot tartott meg magának. Ennek következtében több a részvényes a CFR-nél, mint játékos a keretben. A csapat amúgy teljesen kicserélődött: az újonnan jöttek portugál másod- és német harmadosztályból, valamint gyengébb román első osztályú kluboktól érkeztek. A gyengének tűnő keret mellett az összeszokottság hiánya is gondot okozhat Vasile Miriuta edzőnek, aki viszont a román bajnokságban egyedülálló módon akár hat nyelven is képes kommunikálni tanítványaival.
A másodosztályból felkerült Marosvásárhelyi ASA-nál nincsenek pénzügyi gondok – köszönhetően elsősorban a román többségű önkormányzat nem feltétlenül öncélú bőkezűségének. Ebbe a kategóriába sorolható a megszüntetett, majd több néven is újraalakult, majd egyesült és az első osztályba feljutott Craiova is, amely a sötét ló szerepét játszhatja a holnap kezdődő román futballbajnokságban.