Bangkokban véget ért a Nemzeti Olimpiai Bizottságok Világszervezetének (ANOC) közgyűlése, melyen Borkai Zsolt elnök és Szabó Bence főtitkár képviselte a Magyar Olimpiai Bizottságot.
Szabó Bence Claudia Bokellel, a NOB tagjával folytatott beszélgetés alapján arról tájékoztatta a Mob.hu-t, hogy Thomas Bach NOB-elnök (nyitóképünkön) nem tartja kizártnak, 2020-tól megszűnjön a rotációs elv a vívásban, és Tokiótól tizenkét versenyszám legyen az olimpiákon. Ismert, a 2000-es, sydneyi olimpián tíz számban osztottak érmeket, majd 2004-ben, Athénban is, de itt bejött a létjogosultságot nyert női kardban az egyéni, ugyanakkor a nőitőr-csapatok versenye lekerült a műsorról. Pekingben női kardban már egyéni és csapatverseny is volt, itt a férfitőr és a női párbajtőr csapatversenye hiányzott, két éve Londonban pedig a női kardozók és a férfipárbajtőr-csapatok versenyét húzták le. Rio de Janeiróban férfikardban és női tőrben nem lesz csapatverseny, hogy ne lépjék túl a tíz számot.
Thomas Bach NOB-elnök maga is kiváló vívó volt, az 1976-os montreali olimpián az NSZK tőrcsapatával aranyérmes lett, s igazán nem bánjuk, ha hazahúz a szíve a víváshoz, ami az olimpiák történetében a legeredményesebb sportágunk. Borítékolhatjuk, hogy Bach honfitársa, Claudia Bokel is a vívás programjának szélesítése mellett lobbizik majd, ő az athéni olimpián párbajtőrvívásban csapatban ezüstérmes volt.
Érdekesség, hogy az ANOC közgyűlésén a FINA, a vizes sportágak világszövetsége prezentációt mutatott be a 2015-ös kazanyi világbajnokságról, ami iránymutató lehet a 2021-es házigazda Budapest számára.
Borkai Zsolt arról számolt be, hogy Patrick Hickey, az Európai Olimpiai Bizottság (EOB) elnöke tájékoztatta, valamennyi alapszabály-módosítás megtörtént annak érdekében, hogy a 2017-es győri EYOF-on, az európai ifjúsági olimpiai fesztiválon a kajak-kenu is bekerüljön a programba. A következő lépés az, hogy az EOB a programváltoztatási kérvényt megtárgyalja a november végi bakui közgyűlésen.