– Meglepődött a katari menetelésen? Hogy látja, változott érdemben a világ élvonalába tartozó csapatok erősorrendje a mögöttünk hagyott világbajnokságon?
– Nem. Pontosan tudjuk, hogy kiket igazoltak le a katariak, ismerjük a minőségi emberek számát. Az edzőjük, a világbajnok Valero Rivera kiemelkedően jó tréner, nagy szerepe van a sikerben. Ugyanakkor, tiszteletben tartva minden nemzet válogatottját, nem gondolom, hogy a katari siker a jövőben érdemben meghatározza a kézilabdázás erőviszonyait. Emellett mindenképpen jó és hasznos a sportágnak, hogy olyan csapatok, mint Brazília, Argentína, Egyiptom, Tunézia komoly erőket mozgatnak meg a jobb eredmények érdekében. Egyre jobb szinten vannak, és ez nagyon pozitív.
– A vébé végeredménye hogyan befolyásolja a magyar válogatott olimpiai reményeit, kedvezőbb, netán rosszabb helyzetbe kerültünk ezzel vb-sorrenddel? Vagy hagyjuk a számolgatást, úgyis minden a lengyelországi Eb-n dől majd el?
– A helyzetünk egyértelműen romlott, mert egy nem európai csapat, Katar is bejutott a legjobb hétbe. Ez elvesz egy helyet azoktól az európai csapatoktól, amelyek a soron következő, lengyelországi Európa-bajnokságon kvalifikációt szerezhetnek. Csak egy hely maradt az Eb-n az előolimpiai selejtezőre, és ezért a helyért olyan csapatok fognak versenybe szállni mint Svédország, Szlovénia, Oroszország, Norvégia, Izland, Szerbia, Macedónia, Bosznia-Hercegovina, Csehország, Fehéroroszország és mi.
– A spanyol válogatottban szereplő fia teljesítményével mennyire volt elégedett?
– Igen is meg nem is
– Mi lesz a válogatott programja a januári Európa-bajnokságig? Mennyi időt tölthetnek együtt a játékosok, hány tesztmeccsünk lesz, és ki ellen?
– Tisztelve az ellenfeleket, először is ki kell jutni az Eb-re. Szeretnénk csoportelsők lenni [Portugália, Oroszország és Ukrajna az ellenfelünk – a szerk.], hisz az azt követő sorsoláson ennek komoly jelentősége lesz. Ezek ismeretében tervezzük majd meg a felkészülésünket az Európa-bajnokságra.