– Ez lesz a negyedik olimpiája, mennyire érzi, hogy nemcsak 2006-hoz, hanem 2014-hez képest is fokozott várakozással tekint a közvélemény a rövid pályás gyorskorcsolyázók szereplése elé?
– Merőben más a helyzet, most beszélhetünk először reális éremesélyről. 2006-ban senki sem ismert minket, az volt a beugrónk, azután is inkább csak az olimpiákon figyeltek bennünket, ám az elmúlt pár év eredménylistája előrevetítette, hogy ez egy másfajta olimpia lesz. Igazából amit elvárnak tőlünk, mi is azt várjuk el magunktól, tehát nem mondanám, hogy kívülről helyezték volna ránk a nyomást.
– Mi alapozta meg ezeket az eredményeket? A 2006-os torinói olimpiai ötödik helye még nem generált nagy változásokat.
– A körülmények 2012-ben változtak meg, amikor bekerültünk a kiemelten támogatott sportágak közé. Azóta van velünk masszőr, technikus, vannak ruháink, nem kell saját pénzből fizetni a korit és a pengét, ég és föld a különbség.
– Mennyibe kerül egy penge?
– Százezer forint körül van. Szezononként egy-kettő legalább elmegy, ha pedig valaki szerencsétlen, és olykor eltöri, akkor lehet lapátolni a pénzt rendesen
– Önnek volt honnan lapátolni?
– Jó darabig, még bőven a torinói olimpiai siker után is a szüleim voltak a szponzoraim. Megesett például, hogy többszörös Eb-érmesként nekem kellett fizetnem a szövetség által fizetett edzőtábort,
de közben azt mondták, hogy aki nem jön ki, az nem lesz benne a válogatottban.
A 2006-os ötödik helyért kaptam az államtól négymillió forintot, ez fura kontrasztként hatott, mert közben ösztöndíjam nem volt. Amikor elindult a kiemelten támogatott sportági program, megkérdezett Orendi Misi bácsi, aki a szövetségünknek most az igazgatója, hogy mit tartok fontosnak, s neki is azt válaszoltam, hogy addig, amíg azért hagyják abba az emberek, mert nem élnek meg belőle, addig nem fog fejlődni a sportág. Gyakorlatilag állandóan csak utánpótlást építettünk, mert szinte mindenki abbahagyta 24 évesen. Szerencsére ez megváltozott, mi vagyunk az első generáció, akik harminchoz közelítve is aktívak.