A jövőt tekintve egyetlen tény mondható el az MLSZ közgyűléséről: a következő öt évben is Csányi Sándor irányítja a szövetséget, és a tagok bizalmat szavaztak a korábbi elnökségnek is, ezt a testületet tehát továbbra is Balogh Gabriella, Bánki Erik, Berzi Sándor, Anthony Radev, Török Gábor, Nyilasi Tibor, Garancsi István és Dankó Béla alkotja. Minden más teljesen bizonytalan, hiszen a koronavírus-járvány miatt március 16-án megálltak a bajnokságok, és még senki sem tudja, mikor következhet a folytatás. Csányi Sándor a beszámolójában, majd a közgyűlést követő sajtótájékoztatón is beszélt erről.
– Az biztos, hogy ha nem tudunk június tizenharmadikáig kezdeni, akkor le kell zárni a bajnokságot – szögezte le. – Két forgatókönyv is elképzelhető ebben az esetben: nem lesz feljutó és kieső sem, vagy lesz feljutó, ebben az esetben tizennégy csapattal kezdődik a következő szezon. Erről még nem döntöttünk, csak dolgozunk a lehetséges forgatókönyveken. Úgy tudom, a jelenlegi állás szerint Németországban május kilencedikén folytatódik a bajnokság, és Ausztria is úgy látja, hogy hamarosan el tud indulni a futballja. Így remélem, mi is eljuthatunk odáig néhány héten belül. Jó lenne nem az utolsó pillanatban, hanem már májusban. Ehhez azonban a szakemberek szerint az újrakezdés előtt legalább három hét felkészülési időre is szükség van, ami azt jelenti, hogy hamarosan dönteni kell. Mindenesetre a járványügyi helyzetet nézve én bizakodó vagyok.
A közgyűlést a kezdés előtt köszöntötte Jozef Klement, az UEFA nemzeti szövetségek bizottságának a vezetője, aki elárulta, hogy a magyar az első közgyűlés a futball történetében, amely a videotechnika segítségével lényegében virtuálisan gyűlt össze, azaz ez a nap történelmi jelentőségű a sportág életében. Majd az európai labdarúgás újraindulásáról annyit mondott, hogy az UEFA elkötelezett abban, hogy minden félbeszakadt sorozatban a pályán alakuljanak ki a végső sorrendek.

Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila
A beszámolójában Csányi Sándor először azt emelte ki, hogy gazdasági szempontból roppant eredményes tíz év áll a magyar labdarúgás mögött, a jelentős forrásokat sikerült hatékonyan felhasználni. A legfontosabb az infrastruktúra ötvenesztendős lemaradásának a felszámolása volt. A grundoktól és az iskolai pályáktól a modern stadionokon keresztül rengeteg új létesítmény segíti a sportágat, és most ott tartunk, hogy a következő években ezen a területen nagy fejlesztésekre már nem lesz szükség. Közben nagymértékben nőtt a játékosok, a csapatok, a játékvezetők létszáma is, igaz, a futsalban és a női labdarúgásban még bőven van hova fejlődni. Akadnak még gondok az utánpótlás-nevelés területén is; ahogy az elnök finoman fogalmazott, ma még nem minden gyerek mellett dolgozik olyan edző, aki szakmailag is felkészült és nevelésre is alkalmas, ezen a téren az MLSZ komoly változtatásokat tervez, a szakmai képzésben is meg akarja tenni a szükséges lépéseket.