Mire lett volna képes Egerszegi Krisztina a mai lehetőségekkel?

Fényévnyivel jobbak a mai úszók lehetőségei, mint amikor Egerszegi Krisztina és Szabó Tünde versengett egymással. Óriáscsizmába lép a Magyar Úszó Szövetség az Úszónemzet program elindításával.

Forrás: SzPress Hírszolgálat2021. 05. 23. 10:58
Forrás: SzPress Hírszolgálat / MTI / Németh Ferenc
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szembetűnő különbséget nem csak az 1992-es és a mostani úszóeredmények között lát Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, aki harminc évvel ezelőtt második lett a Perth-i világbajnokság 100 méteres hátúszó döntőjében, majd egy évvel később a barcelonai olimpián is ezüstérmet vehetett át. Véleménye szerint manapság fényévnyivel jobbak Magyarországon a versenyzés és a felkészülés lehetőségei, mint amikor 18 esztendős nyíregyházi úszóként az első és egyben utolsó olimpiáján Egérrel, azaz Egerszegi Krisztinával versengett az első hely megszerzéséért. Az SzPress Hírszolgálatnak adott nyilatkozatában ugyanakkor azt is jelezte, hogy az úszószövetség állami támogatással mérföldköves fejlesztési program elindításával kívánja erősíteni a hazai bázisát.

Szabó Tünde és Egerszegi Krisztina a barcelonai olimpián Fotó: SzPress Hírszolgálat / MTI / Németh Ferenc

– Valóban összehasonlíthatatlanul jobbak a mostani lehetőségek, és ez minden úszásnemben és minden korosztály versenyein érezteti a hatását. Olyan uszodákról versenyzői éveinkben csak álmodoztunk, amilyen a 2017-ben felavatott Duna Aréna, amelyet változatlanul a világ egyik legkorszerűbb és leginkább sportolóbarát versenyszínhelyeként emlegetnek. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően a közelmúltban többek között Debrecenben, Hódmezővásárhelyen, Nyíregyházán, Sopronban, Szegeden, Győrben, Kaposváron és Zalaegerszegen adtak át olyan modern uszodákat, amelyekben sokszorosára növekedett az a vízfelület, és ez nem csupán a versenysportot, hanem az utánpótlás-nevelést, a jövő bajnokainak a fejlődését szolgálja. Ezzel együtt közel harminc tanuszoda nyitotta meg a kapuját, amit európai összehasonlításban akár egyedülállónak is nevezhetünk. Még találgatni sem tudom, hogy mennyivel lettünk volna jobbak harminc évvel ezelőtt, ha nekünk is megadatnak a mai lehetőségek – nyilatkozta Dr. Szabó Tünde, a LEN egyik alelnöke.

Szeptemberben mutatkozik be az Úszónemzet program, amelynek köszönhetően 2026-ig országosan 200-250 ezerrel növekedhet azoknak a száma – korra, nemre és lakóhelyre való tekintet nélkül – , akik megtanulhatnak úszni, és aztán rendszeresen látogathatják az uszodákat.

Az Úszónemzet program az állami tulajdonú uszodákban, a MUSZ által minősített oktatók bevonásával indul el. Az úgynevezett tesztidőszakban 3200 gyerek kapcsolódik be, jövő februártól pedig már 25 ezerrel emelkedhet a résztvevők száma. – Nem túlzás azt mondani, hogy a Magyar Úszó Szövetség óriáscsizmába lépve folytatja a jövőbe vezető útját – hangsúlyozta Dr. Szabó Tünde.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.