A bőség zavara – ezzel küszködtek a szerkesztők. Fürjes balázs kormánybiztos és Csányi Sándor, az MLSZ elnöke kérte fel évekkel ezelőtt a Magyar Sportújságírók Szövetségét, hogy a Sportmúzeum szakembereivel közösen állítsanak össze egy olyan fotógyűjteményt, amely hűen reprezentálja a magyar futball sikerekben és nagy egyéniségekben gazdag történetét. A cél pedig az volt, hogy az akkor még a befejezés előtt álló Puskás Aréna negyedik szintjén, a VIP és Sky Box páholyok emeletén ezek a fotók meg is jelenjenek úgy, ahogyan azt Skardelli György stilizált montázsok formájában megálmodta.
Az ötlet meg is valósult, majd rögtön szült is egy másikat: a monumentalitásában is lenyűgöző körkép ritkán és kevesek számára csodálható meg, ezért a szerkesztők arra gondoltak, hogy album formájában is megjelentetik a 126 képből álló gigantikus kiállítást, amelyet a Puskás Arénában 951 lépéssel lehet körbejárni.
– A szám természetesen jelképes, ugyanis ennyi hivatalos mérkőzést játszott könyvünk nyomdába adásáig a magyar labdarúgó-válogatott – tette hozzá az albumot bemutató szerdai sajtótájékoztatón Szöllősi György, a MSÚSZ elnöke. A kiállítás teles hossza egy kilométer, azaz ennyibe kellett belezsúfolni a sportág hazai történetét.
Az album tehát meg is született, és természetesen többet is nyújt, mint a kiállított fotók gyűjteménye. A több mint 300 oldalas kiadványban nemcsak a Puskás Arénában látható montázsok és az eredeti képek találhatók meg, hanem a szerkesztők – Dénes Tamás és S. Tóth János – mindegyikhez szöveges kiegészítést írtak a keletkezésük körülményeiről és a rajtuk szereplő jelenetekről, szereplőkről, ezek a kiegészítések ráadásul angol nyelven is elolvashatók.
Dénes Tamás hívta fel a figyelmet arra, hogy valóban a bőség zavarával küszködtek a kiadvány megírásakor, hiszen a magyar futball története bővelkedik hatalmas egyéniségekben, sokszor nehéz volt dönteni, ki kerüljön bele a válogatásba, és ki az, aki már nem fér bele. Elárulta, a szerkesztéskor kiemelt szerepet kapott a magyar labdarúgás utolsó nagy aranykorszaka, amely az ötvenes évektől az 1966-os világbajnokságig tartott. Emellett megjelenik a női labdarúgás is, például a világ legjobbjai között számon tartott, a német válogatottal többek között olimpiai bajnok Marozsán Dzsenifer képe az arénában közel található ahhoz a márványtáblához, amelyen az édesapjának, Marozsán Jánosnak a neve is olvasható a válogatott futballisták között. A gyűjteményben találkozunk olyan magyar származású egyéniségekkel is, mint Jenei Imre és Bölöni László, akik a sikereiket más ország színeiben érték el.
A labdarúgás ráadásul nem csupán játékosokból és edzőkből áll, ezért helyet kapott a könyvben két kitűnő sportriporter, Pluhár István és Szepesi György, valamint két játékvezető, Palotai Károly és Puhl Sándor is, akiknek a neve elválaszthatatlan a magyar futballtól.
Fürjes Balázs kormánybiztos a bemutatón felidézte, hogy az új aréna megtervezésekor is fontos szempont volt, hogy idézze fel az egykori Népstadiont, mert a múlt megbecsülése nélkül sokkal szegényebb a jelenünk, és ez a kiállítás, illetve a könyv ennek a koncepciónak a része. A hetvenszeres válogatott Nyilasi Tibor arról beszélt, hogy a kiadványt fantasztikus élmény lapozgatnia, mert élete legszebb időszaka elevenedik meg benne.
Az albumot a könyvesboltokban nem terjesztik, kizárólag a Magyar Sportújságírók Szövetségénél rendelhető meg.