Kocsis Máté: Hála, köszönet és némi megilletődöttség kavarog bennem

Ünnepélyes keretek között átadták a budapesti kézilabda-arénát. A sportág hazai legendái mellett a Nemzet Sportolója, Faragó Tamás is meghatottságtól átitatott beszédet mondott, csakúgy, mint az Európai Kézilabda-szövetség elnöke, Michael Wiederer.

2021. 12. 16. 16:53
Kocsis Máté szerint minden magyar büszke lehet az új sportarénára Fotó: Mirkó István
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A budapesti kézilabda-aréna ünnepélyes átadóján először Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke mondott beszédet. Az esemény házigazdája hangsúlyozta, óriási ünnep a mai nap a magyar kézilabdasport történetében. A politikus-sportvezető előbb büszkén mondta, hogy az utóbbi időben végre sikerült visszahelyezni a magyar kézilabdát a sportág térképére. Kocsis felsorolta a jelentős magyarországi és a határon túli létesítményfejlesztéseket, és kiemelte, hogy fontos feladatok várnak az országra. – 2024-ben női Eb-t rendezhetünk, 2027-ben a női vb-nek adhatunk majd otthont, de előtte még a szlovák partnereinkkel közösen rendezünk Európa-bajnokságot 2022. januárjában. – Minden magyar büszke lehet erre a létesítményre, ami Magyarország erejét mutatja meg. Ez nemcsak az országot, hanem az európai kézilabdasport erejét is növeli. Hála, köszönet és némi megilletődöttség kavarog bennem, köszönöm a kormányzat támogatását. Az Európa-bajnokság olyan élményt ad majd a fiataloknak, amit soha nem felejtenek el, és még több gyereket irányítanak a sport felé – fogalmazott Kocsis Máté.

A Miniszterelnökséget vezető miniszte, Gulyás Gergely felelevenítette azt a pillanatot, amikor a kormány úgy döntött, hogy az ország pályázik a 2022-es Európa-bajnokságra. – Tudtuk, hogy a sikeres rendezés érdekében meg kell építenünk a legnagyobb vidéki sportarénát, és az ország legnagyobb multifunkcionális sportcsarnokát – mondta a miniszter. Gulyás hozzátette, Budapest kulturális élete rengeteget fejlődött az utóbbi időben, és a sportcsarnok a kulturális élet színtere lehet, amely „nem csak a grandiózus voltával, hanem a szép sikerekkel is fel tudja magára hívni a figyelmet” – mondta Gulyás Gergely.

Kökény Beatrix, a kilencvenes évek kézilabdázó sztárja felelevenítette az 1995-ös részben hazai rendezésű vb tapasztalatait, amikor még a csillárokról is lógtak a magyar drukkerek a norvégok elleni döntőn. Kökény elmondta, hogy az egyik szeme sír, a másik nevet. Sajnálja, hogy a pályafutása során neki nem adatott meg ilyen szép, nagy csarnokban, hazai közönség előtt játszani, mint a kézilabda-aréna. De abban bízik, hogy sok szép magyar siker színhelye lesz az új aréna, és a férfiválogatott éremmel tudja megörvendeztetni a szurkolókat a januári Eb-n.

Éles József, a közelmúlt sztárja, a többszörös világválogatott balátlövő a saját élményeivel kezdte a beszédet. Játékos pályafutása során megfordult nagy csarnokban, játszott külföldön tízezer néző előtt, de ilyen grandiózus helyszínen még nem kézilabdázott. Majd mindenkinek gratulált, aki segített a létesítmény megépítésében.

A Nemzet Sportolója, Faragó Tamás a gyerekkorát idézte fel, amikor kacérkodott a gondolattal, hogy kipróbálja magát „ebben a gyönyörű sportágban”, de végül a vízilabda mellett döntött. Az arénát három szóval jellemezte: stílus, mérték, tartalom. Hozzátette, ez a helyszín alkalmas lehet egy esetleges hazai rendezésű olimpia valamelyik helyszínének. „Merjünk álmodni, és legyünk büszkék, mert van mire büszkének lennünk” – zárta a beszédét Faragó Tamás.

Az Európai Kézilabda-szövetség elnöke, Michael Wiederer nem fukarkodott a dicsérő szavakkal: „sok országban fordultam meg, elhihetik nekem, több létesítményt láttam, de a budapesti kiemelkedik a sorból” – fogalmazott a sportvezető. Kiemelte, egyebek mellett azért is tekinti fontos partnernek a magyar szövetséget, mert a két szervezet céljai egybevágnak. „Azon fáradozunk, hogy még több embert bevonjunk a sportág vérkeringésébe” – mondta Wiederer. Majd Mikler Rolandnak dobta a labdát, mert mint mondta, a gól hiányzik az új csarnokból. Ez kisvártatva meg is történt, Mikler „indította” Élest, ő Kökénynek passzolt, tőle a Kézisek Kézise választáson a legjobb női játékosnak választott Gódorné Nagy Mariann kapta a labdát, majd Kovács Péter, a Kézisek kézise szavazás legjobb férfi játékosának választott Kovács Péter „suhintotta” a labdát a kapuba. 

De előtte még Kocsis Máté, Gulyás Gergely, Faragó Tamás, Kökény Beatrix és Éles József vágta át a szalagot. Ezzel hivatalosan is átadták az ország legnagyobb befogadóképességű sportcsarnokát, a budapesti kézilabda-arénát.

Borítókép: Kocsis Máté hangsúlyozta, minden magyar büszke lehet erre a létesítményre (Fotó: Mirkó István)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.