Liu Shaolinban 95 százalék bízott, az aranyérmes Liu Shaoangban csak öt

Bár még javában zajlanak a 2022-es téli olimpia eseményei – a sokak által várt férfi jégkorongdöntőre vasárnap kerül majd sor –, a magyar szempontból éremeséllyel kecsegtető versenyszámok már véget értek. A Szerencsejáték Zrt. csütörtöki közleményéből kiderül, hogy a hazai fogadók Liu Shaolin Sándortól várták a jobb eredményt, nem pedig az 500 méteren végül aranyérmes öccsétől, Liu Shaoangtól.

Magyar Nemzet
2022. 02. 17. 13:05
Fotó: Peter Szalmas
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 2018-as phjongcshangi ötkarikás játékokon történelmet írt a férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltónk, hiszen az 5000 méteres versenyszámban Magyarország első aranyérmét szerezte a téli olimpiák történetében. Ennek fényében nem meglepő, hogy az idei pekingi játékok előtt is ebben a sportágban lehettek érmes álmaink, amit végül sikerült is valóra váltani: a rövid pályás gyorskorcsolyázók egy arany-, illetve két bronzéremmel zártak Pekingben.

A Tippmixen és a Tippmixprón fogadók többsége számított a magyar küldöttség jó szereplésére és arra, hogy több éremmel térnek haza sportolóink: az „Érmek száma – 2,5” fogadási lehetőségre érkezett tippek 62 százaléka, az „Érmek száma – 1,5” soron pedig 83 százaléka bizonyult helyesnek.

Magyarország első érmét a pekingi téli olimpián a 2000 méteres vegyesváltó szerezte február 5-én: a Kónya Zsófia, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry összeállítású csapat a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Több mint 10 ezer helyes tipp érkezett arra, hogy ebben a versenyszámban Magyarország előrébb végez, mint Kanada, ami az észak-amerikaiak kizárásával vált nyertessé, 1,70-es nyereményszorzó mellett.

A második dobogós helyre sem kellett sokat várni: február 7-én a férfiak 1000 méteres versenyszámában hiába ért célba elsőként Liu Shaolin Sándor, egy vitatott döntéssel kizárták, így – akkor – nem született meg az első egyéni számban elért magyar aranyérem a téli ötkarikás játékokon. Liu Shaoang a harmadik helyen végzett ebben a versenyszámban, így azok a fogadók, akik arra számítottak, hogy a Liu testvérek közül „Ádó” végez előrébb 1000 méteren, 2,05-ös záró szorzóval kalkulálhattak.

Az elmúlt hét végén Liu Shaoang koronázta meg a magyar küldöttség teljesítményét: az 500 méteres távján ért célba elsőként, ezzel megszerezte Magyarország első aranyérmét egyéni versenyszámban a téli olimpiák történetében. A Tippmixen és a Tippmixprón beérkezett tippek 87 százaléka szólt arról, hogy Liu Shaoang az első négy között végez majd ezen a távon. Arra is lehetett fogadni, hogy a Liu testvérek közül ki végez előrébb 500 méteren: a tippek 95 százaléka a végül a negyeddöntőben kieső Liu Shaolin Sándort várta jobb pozícióba.

Erre persze magyarázat, hogy ez lett volna a papírforma. 500 méteren ugyanis a 2021/22-es szezonban Liu Shaolin (alábbi képünkön jobbra) nyerte meg az összetett világkupát, a négy vk-versenyből kettőn ő győzött. A vk-rangsorban Liu Shaoang negyedik lett.

Fotó: Magyarock.hu

Liu Shaoang aranyérmének azon fogadóink a szokásosnál is jobban örülhettek, akik előzetesen legalább egy első helyet vártak a magyar küldöttségtől a téli olimpián, ők akár 2,70-es nyereményszorzót is elkönyvelhettek a történelmi eredmény mellett.

Akadt olyan sportfogadó a Tippmixen, aki egy kivétellel – az FTC Rosztov elleni női kézilabda BL-találkozója mellett − a téli olimpiához kapcsolódó eseményekre alapozó 8/15-ös kötésével 11 790 forintos össztétre 1 243  845 forintos nyereményt jegyzett.

Borítókép: a fivérek közül Liu Shaoangnak (jobbra) jött ki jobban a lépés (Forrás: Facebook/Magyarock – Olympic Team Hungary)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.