Marokkó kiejtette a tizenegyesből is gólképtelen spanyolokat
Nehezen élvezhető futballt hozott Marokkó és Spanyolország mérkőzése a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A rendes játékidő gól nélküli döntetlenre végződött, a hosszabbítás utolsó pillanatában a spanyol Sarabia a kapufát találta el. Tizenegyespárbaj döntött a csapatok között, a spanyolok nem találták a kapuba, Marokkónak viszont ez háromszor is sikerült. 2018 után Spanyolország megint a nyolcaddöntőben búcsúzott.
Magyar Nemzet
2022. 12. 06. 18:51
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Az utolsó előtti nyolcaddöntőt rendezték a katari futball-vb-n: az F csoport győztese, Marokkó az E csoport második helyén végzett Spanyolországgal játszott.
A két csapat kezdőtizenegye nem okozott különösebb meglepetést.
18 évesen és 123 naposan a spanyol Gavi lett a legfiatalabb kezdőként pályára lépő a játékos a világbajnokságok egyenes kieséses szakaszait tekintve. Az előző rekordot Pelé tartotta, aki az 1958-as döntőben 17 évesen és 249 naposan lehetett kezdő.
A két csapat kapujára ment eddig a legkevesebb lövés a vb-n az egyenes kieséses szakaszba jutott válogatottak közül. A papírformának megfelelően az arab válogatott nem tette meg azt a szívességet a technikás spanyoloknak, hogy kinyíljon, és ezzel területet adjon az ellenfelének. Hiába birtokolta többet a labdát Luis Enrique együttese, komoly helyzeteket nehezen vagy pedig egyáltalán nem tudott kialakítani a marokkói kapu előtt.
Marokkó ellencsapásaiban azonban mindig rejlett veszély. A Real Madridban nevelkedő, jelenleg a PSG-ben játszó Ashraf Hakimi szabadrúgást végezhetett el veszélyes helyről, de célt tévesztett a szélső védő. A spanyol válogatott továbbra is erőlködött, a marokkói fegyelmezetten védekezett, a stadionban elképesztő túlsúlyban levő afrikai szurkolók nagy örömére. A 33. percben egy labdaszerzést követően Mazrauié volt az első kaput eltaláló kísérlet: a marokkói középpályás 25 méterről lőtt, de Unai Simón megfogta a középre tartó labdát. A félidő legnagyobb helyzetét Marokkó hagyta ki: Bufal egy jó cselt követően az alapvonal közeléből ívelte középre a labdát, az érkező Agerd kecsegtető helyzetből hat méterről fölé fejelt.
A szünet után ugyanaz a forgatókönyv érvényesült, mint az első félidőben: a spanyolok erőlködtek, a marokkói válogatott továbbra is fegyelmezetten védekezett. Az első spanyol kapura lövést a lipcsei magyarok csapattársa, Dani Olmo jegyezte, de a marokkói kapus biztosan állt a lábán.
Szűk fél órával a rendes játékidő vége előtt Enrique beküldte az eddigi összes spanyol meccsen gólt szerző, Marokkó ellen meglepetésre a kispadon helyet foglaló Moratát, és lekapta a pályáról a csúcstartó Gavit. De ő sem segített, sőt senki sem. Maradt a gól nélküli döntetlen. Hosszabbítás következett.
Ebben a második félidőt szinte végig bekkelő Marokkó volt a jobb, hatalmas ziccert hagyott ki: Unahi passza után Seddira került ziccerbe, de Unai Simón védeni tudta a 11 méterről, ballal leadott lövést. A spanyol előrenyomulás nem hozott eredményt, Marokkó hősiesen tartotta a gól nélküli döntetlent, és amikor volt rá lehetősége, meglódult az ellenfél kapuja felé. A 120. percben Sarabia állt a legközelebb a gólhoz, de a csereként beállt szélső öt méterről a kapufát találta el.
Tizenegyespárbaj döntött a csapatok között. Sabiri belőtte, ezzel vezetett Marokkó, Sarabia a kapufára lőtt, lépéselőnybe került Marokkó. Zijes a kapu közepébe lőtt, Soler lövését kivédte Bunu. 2-0 Marokkónak. Benun kezdte a harmadik kört: a lövését kivédte Unai Simon, Busquets is rontott. 2-0. Hakimin volt a világ vagy legalábbis Marokkó szeme. A Real Madrid-nevelésű játékos pimasz módon beemelte a labdát a kapu közepébe.
Marokkó továbbjutott a legjobb nyolc közé, Spanyolország 2018 után újra a nyolcaddöntőben búcsúzott.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.