Bajnokként jutott fel a DVTK az NB I-be az előző idény végén, és éhezték már a sikert a diósgyőri szurkolók, hiszen szeretett csapatuk 2021-ben esett ki az élvonalból, a visszajutás nem jött össze egyből, két évet kellett várni rá. A csapat Kuznyecov Szergej vezetőedző érkezésével állt a helyes útra, aki 2022 augusztusában, az előző, másodosztályú idény ötödik fordulója után vette át az irányítást, és már fordulókkal a bajnokság vége előtt feljutást ünnepelt a csapattal.
A diósgyőri edző ukrán édesapja tagja volt a Ferencváros legendás, 1995 őszén BL-szereplő csapatának, játszott a Real Madrid ellen is. Kuznyecov Szergej így már Magyarországon nőtt fel, magyarnak is vallja magát, a játék szeretetét pedig volt honnan és kitől megtanulnia. Ezt – mármint a játék szeretetét – nem volt rest számonkérni a DVTK játékosain az ősszel.
Kuznyecov Szergej: Élvezni kellene a játékot
Történt, hogy a DVTK szeptemberben simán, 6-2-re győzött a III. Kerület ellen a Magyar Kupában, de az edző a meccs után kritizálta a játékosait.
– Remélem, megértik a játékosok, hogy amikor már 3-0-ra vezetnek, akkor kellene elkezdeniük futballozni, élvezni a játékot, erről beszélünk folyamatosan az edzéseken, a mérkőzéseken, mert ha a csapat élvezi a futballt, akkor a szurkolók is élvezni fogják. Nem nekem kellene hajtani oldalról őket, hanem nekik kellene élvezni ezt a játékot. A meccs után egyből leteremtettem őket, mert nem tetszett, amit láttam – mondta akkor Kuznyecov.
Erősen kezdte a szezont a DVTK
A DVTK a nyáron 14 légióssal erősített az NB I-re, a vezetőedző pedig, aki korábban a görög Panathinaikosz stábjában is dolgozott, profi hozzáállást követel mindenkitől. Az eredmények egyelőre alátámasztják a munkáját, mert az ősszel egyszer sem állt a kilencediknél rosszabb helyen a Diósgyőr a tabellán. Sőt kifejezetten erősen kezdte a szezont a csapat, öt forduló után második volt az NB II bajnoka.
A Diósgyőr helyezései és ellenfelei fordulóról fordulóra az őszi szezonban:
Ugyan a Puskás Akadémia elleni rajt nem sikerült jól, 1-0-s vereség volt a vége, utána négy meccsen három győzelem és egy döntetlen következett, ami a dobogóra repítette a csapatot. Az MTK ellen becsúszott ugyan egy fájó vereség, amit viszont újabb két győzelem követett az előző idény két dobogósa, a Debrecen és a Kecskemét ellen.
Volt egy komoly mélypont
Október elején úgy tűnt, hogy a Kuznyecov vezetésével szárnyaló DVTK az idény meglepetéscsapata is lehet, mint az előző kiírásban az újoncként ezüstérmes Kecskemét volt. Ekkor azonban következett egy hullámvölgy, négy nyeretlen meccs egymás után. Az Újpest, a Fradi és a Fehérvár ellen vereség, a Puskás ellen iksz, a négy találkozón ráadásul csak egy gólt szerzett a DVTK.
Novemberben, a válogatott meccseket megelőző szünet előtt a Mezőkövesd elleni megyei rangadón tört meg a jég egy 2-0-s győzelemmel, a szezon utolsó szakasza pedig vegyes képet mutatott, ami az MTK elleni hazai 3-3-as döntetlennel zárult szombaton.
Keretérték alapján is a helyén van a Diósgyőr
A Diósgyőr a Transfermarkt adatai alapján a 7,35 millió eurós keretértékével a nyolcadik helyen áll az NB I mezőnyében, így a tabellán elfoglalt hetedik helye ettől pozitív irányba tér el. Ugyanakkor azt mondhatjuk, hogy nagyjából a helyén van a csapat. Ha így folytatja, kiesési gondjai aligha lesznek, jelenleg tíz ponttal előzi az utolsó kettőt (ez legrosszabb esetben is hétre csökkenhet a forduló végére). Ha úgy nézzük, a dobogóhoz közelebb áll a DVTK, a harmadik helytől csak hat pontra van.
A játékosok közül kiemelkedik az egyik nyári szerzemény, az egyszeres szlovén válogatott Rudi Pozeg Vancas, aki az öt NB I-es góljával és négy gólpasszával a legeredményesebb a keretben.
Most következik a téli szünet, az NB I következő, 18. fordulóját február elején rendezik, amelyben a Diósgyőr a közvetlen rivális otthonában, Debrecenben, keleti rangadón kezdi meg a tavaszi szezont. Az a meccs rögtön hatással lesz arra, hogy inkább hátra, vagy inkább előre kell majd figyelni a folytatásban.
NB I, 17. forduló:Szombat: Vasárnap: |
Borítókép: A Diósgyőr a Fradi elleni rangadón is gólt szerzett (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)