Sallai Roland lett a hős, duplával mentette meg a Freiburgot a kieséstől

A kiesés szélén táncolt a Freiburg a labdarúgó Európa-ligában, de Sallai Roland duplájának köszönhetően felállt a német csapat, végül 3-2-re verte a Lens-t, így a legjobb tizenhat között folytatja az El-ben. Bolla Bendegúzék is továbbjutottak, a Servette az Ludogorecet búcsúztatta a konferencialigában.

2024. 02. 22. 21:33
UEFA Europa League - SC Freiburg vs RC Lens Sallai Roland
epa11173307 Freiburg's Roland Sallai celebrates after scoring the 2-2 goal during the UEFA Europa League knock-out round play-offs, 2nd leg soccer match between SC Freiburg and RC Lens in Freiburg, Germany, 22 February 2024. EPA/ANNA SZILAGYI Fotó: ANNA SZILAGYI

a múlt héten a Freiburg hőse lehetett volna , ha két nagy helyzete közül az egyiket értékesíti a Lens ellen az Európa-ligában. A magyar szélső egyik lövése a felső lécen halt el, a másikat pedig a franciák kapusa, Brice Samba az útját állta. A németek mindenesetre nagy reményekkel vághattak neki a csütörtöki visszavágónak, mert saját közönségük előtt 0-0-ról folytatódott a párharc. az első meccshez hasonlóan most is a kispadra került, Sallai viszont az első pillanatoktól kezdve nagy kedvvel rohamozott. Helyzetekig ezúttal is eljutott, de gólt csak az ellenfél szerzett – az első félidőben kettőt is. A Freiburg nem dobta be a törülközőt, és Sallai valóban hős lett, a csapata neki köszönhetően állt talpra. A magyar futballista a 67. percben szépített, a 92-ben pedig ki is egyenlített, így kétszer tizenöt perces ráadás következett. Ekkor már a Freiburg ült a lovon, Michael Gregoritsch a 99. percben a nyolcaddöntőbe lőtte a németeket.

A két boldog magyar futballista mellé csatlakozott egy harmadik is. Bolla Bendegúz csapata, a Servette egy szinttel lejjebb, az Európa-konferencialigában igyekezett a legjobb tizenhat közé. A hazai 0-0 után a Ludogorec otthonában egy gól is elég lett volna a svájciaknak a továbbjutáshoz. Ezt Timothe Cognat megszerezte, Bolláék nyolcaddöntősök, pénteken pedig a következő ellenfelükről is lehull a lepel. Holnap délben készíti el az UEFA az El, 13 órakor az Ekl következő fordulójának párosításait.

Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:
Freiburg (német)–Lens (francia) 3-2 (0-2, 2-2, 3-2) – hosszabbítás után
gólszerzők: Sallai (67., 90+2.), Gregoritsch (99.), ill. Pereira da Costa (28.), Wehi (45+2.)
Továbbjutott a Freiburg 3-2-es összesítéssel

Toulouse (francia)–Benfica (portugál) 0-0
Továbbjutott a Benfica, 2-1-es összesítéssel

Rennes (francia)–AC Milan (olasz) 3-2 (1-1)
gólszerzők: Bourigeaud (11., 54. 68., utóbbi kettő 11-esből), illetve Jovic (22.), Leao (58.)
Továbbjutott a Milan, 5-3-as összesítéssel

Qarabag (azeri)–Braga (portugál) 2-3 (0-0, 0-2, 1-2) – hosszabbítás után
gólszerzők: Silva (102.), Ahundzade (122.), illetve Fernandes (70.), Djalo (83.), Banza (115.)
piros lap: Cafarkulijev (57., Qarabag)
Továbbjutott a Qarabag, 6-5-ös összesítéssel

később:
AS Roma (olasz)–Feyenoord (holland) 21.00 (1-1)
Sparta Praha (cseh)–Galatasaray (török) 21.00  (2-3)
Olympique Marseille (francia)–Sahtar Donyeck (ukrán) 21.00 (2-2)
Sporting Lisboa (portugál)–Young Boys (svájci) 21.00 (3-1)

A csoportgyőztesként nyolcaddöntős csapatok: West Ham United (angol), Brighton (angol), Glasgow Rangers (skót), Atalanta (olasz), Liverpool (angol), Villarreal (spanyol), Slavia Praha (cseh), Bayer Leverkusen (német)

Konferencialiga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:
Ludogorec (bolgár)–Servette (svájci) 0-1
gólszerző: Cognat (6.)
Továbbjutott a Servette 1-0-s összesítéssel

Dinamo Zagreb (horvát)–Real Betis (spanyol) 1-1 (0-1)
gólszerzők: Kaneko (59.), illetve Bakambu (38.)
Továbbjutott a Dinamo Zagreb 2-1-es összesítéssel

Bodö/Glimt (norvég)–AFC Ajax (holland) 1-2 (0-1, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után
gólszerzők: Berg (83.), illetve Berghuis (34.), Taylor (114.)
piros lap: Grönbaek (66.), illetve Sutalo (48.)
Továbbjutott az Ajax, 4-3-as összesítéssel

később:
Slovan Bratislava (szlovák)–Sturm Graz (osztrák) 21.00 (az első mérkőzésen: 1-4)
Eintracht Frankfurt (német)–Royale Union Saint-Gilloise (belga) 21.00 (2-2)
Ferencvárosi TC–Olimpiakosz (görög) 21.00 (0-1)
Legia Warszawa (lengyel)-Molde FK (norvég) 21.00 (2-3)

szerdán játszották:
KAA Gent (belga)–Makkabi Haifa (izraeli) 1-1 (0-1)
gól: Tissoudali (69.), illetve Pierrot (4.)
kiállítva: Sundgren (72., Makkabi Haifa)
Továbbjutott a Makkabi Haifa, 2-1-es összesítéssel

A csoportelsőként nyolcaddöntős együttesek: Aston Villa (angol), Club Brugge (belga), Fenerbahce (török), Fiorentina (olasz), Lille (francia), Makkabi Tel-Aviv (izraeli), PAOK (görög), Viktoria Plzen (cseh)

Borítókép: Sallai Roland góljai sokat értek a Freiburgnak (Fotó: EPA/Anna Szilagyi)