Noha a külsőségek és a szervezethez csatlakozók névsora azt mutatta a külvilágnak, hogy minden rendben van a World Boxing körül, és ténylegesen képes lesz átvenni az amatőr ökölvívás vezetését attól az IBA-tól, mellyel 2023 óta a NOB szóba sem áll, emellett a sportág olimpiai versenyeinek szervezését is kivette a kezéből. Ráadásul ha az orosz óriáscég, a Gazprom által támogatott Nemzetközi Bokszszövetség marad a sportág elsőszámú irányítója, az ökölvívás kikerül az olimpiák műsorából – jelenleg már nincs is benne a 2028-as Los Angeles-i nyári játékok programjában.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság által támogatott, ám még el nem ismert World Boxing (WB) mentheti meg az ökölvívást – legalábbis az olimpiai szereplését –, és sportvilágszervezet minden segítséget megad a WB hatalomátvételéhez. Legutóbb a Nemzetközi Olimpiai Bizottság egy körlevélben szólította fel a tagszervezeteit, hogy szakítsák meg a kapcsolatot a nemzeti ökölvívó-szövetségekkel, amennyiben azok nem lépnek ki a Nemzetközi Bokszszövetségből. A NOB 2025 elejét tűzte ki határidőként arra, hogy a nemzeti bokszszövetségek végrehajtsák az ultimátumot, és World Boxingra cseréljék az IBA-tagságukat.
Ráadásul egyre-másra csatlakoztak az új szervezethez a profik között is világbajnoki címet szerző világnagyságok. Előbb a középsúly korábbi vitathatatlan bajnoka, Gennagyij Golovkin, a Kazah Olimpiai Bizottság elnöke vállalt szerepet a World Boxingban, majd őt követte az ukrán legenda, az atlantai olimpián aranyérmet nyerő, a profik között a királykategóriát sokáig uraló Volodimir Klicsko. Utóbbi kijelentette, minden erejével támogatja a szervezetet és elnökét, Boris van der Vorstot abban, hogy az ökölvívás olimpiai sportág maradjon. Őket gyors egymásutánban 11 ország követte, többek között az az Üzbegisztán, melynek bokszolói öt aranyérmet nyertek a párizsi olimpián, azaz hirtelenjében már 55-re duzzadt a WB taglétszáma.
Ám most eljött a feketeleves ideje, ugyanis kiderült, anyagilag egy hatalmas lufi a World Boxing jelenleg. Boris van der Vorst, a szervezet holland elnöke ugyanis a WB coloradói kongresszusán bejelentette, igencsak korlátozottak az anyagi lehetőségeik. Nyilvánosságra kerültek a 2023-ban alapított World Boxing első pénzügyi kimutatásai, amiből egyértelműen kiderült, komoly problémák vannak. Ugyanis a számok nem hazudnak, és a jövőre világbajnokságot is rendező szervezetnek 2025-re alig több mint egymillió dollár áll a rendelkezésére.
Mindez elég nagy nyugtalanságot okozott az amatőr ökölvívásban, hiszen ez az összeg – pestiesen szólva – még hideg vízre sem elég, nemhogy a sportág irányítására és a fő cél, az IBA legyőzésére. Utóbbi szervezet anyagi háttere több mint stabil, hiszen az orosz Umar Kremljov vezette IBA a Gazprom százmilliói felett rendelkezhet, ráadásul anyagilag is megbecsülik az eredményes bokszolókat. Jelenleg a sportág olimpiai szereplésének megmentőjeként tetszelgő World Boxing mindenben jelentősen elmarad az IBA lehetőségeitől. Arról nem beszélve, hogy a WB képtelen támogatni ennyi pénzből a nemzeti szakszövetségeket, nem tud komoly versenyt megrendezni és semmilyen pénzbeli jutalmat nem tud fizetni a legjobb, a versenyeken kiemelkedő eredményeket elérő bokszolóknak.
Nagy kérdés tehát, hogy ilyen siralmas anyagi lehetőségek mellett vajon képes lesz-e megmenteni az ökölvívást az olimpiai száműzetésből a World Boxing – sokan tették fel a kérdést az anyagi beszámolókat megismerve. A sportág talpra állításához megfelelő finanszírozás, teljes munkaidőben dolgozó szakemberek szükségesek elsősorban. Ám utóbbiakat meg kellene fizetni. És jelenleg ez az, ami a könyvelés szerint nem megy.