A mérkőzésre a Madárfészek Akadémia újpesti boksztermében került volna sor kedd délután három órakor, a közönség és a szakma teljes kizárásával, pusztán a pontozók és néhány MÖSZ-elnökségi tag, köztük Erdei Zsolt szakmai társelnök jelenlétében. A tét az volt, Harcsa és Bacskai közül melyikük induljon a 75 kg-os súlycsoportban a március 13-20. között Londonban rendezendő európai olimpiai selejtezőn, vagy ha ott nem jár sikerrel, akkor a két hónappal később esedékes párizsi világselejtezőn.
Eredetileg úgy volt, hogy 64 kg-ban Fodor Milán–Kovács Richárd mérkőzés is lesz az olimpiai selejtezőért, továbbá 81 kg-ban Lukácsy Bence és Tallósi Péter között, de Kovács nem állt ki, illetve Lukácsy megsérült, így maradt az óriási érdeklődéssel várt Harcsa–Bacskai meccs napjaink két legjobb magyar bunyósa között.
Egy amatőr (Harcsa) és egy profi (Bacskai) között, mivel Tokióban már a hivatásosak is szorítóba léphetnek.
A MÖSZ elnöksége egyhangú határozattal úgy döntött, hogy a mérkőzést zárt kapuk mögött, a közönség és a szakma teljes kizárásával rendezik meg, csupán a pontozóbírók és néhány elnökségi tag jelenlétében. Hogy miért, arra nem sikerült magyarázatot kapnom, de hogy ez a megoldás nem volt szerencsés, az biztos, mert alapot adott összeesküvés-elméletek gyártására.
Nem beszélve arról, hogy a nem éppen rózsás helyzetben lévő sportágnak remek propagandát biztosított volna egy ilyen – akár a televízió által is sugárzott – presztízscsata.
Amely azonban nem jött létre, mert amikor 15.00 órakor a két bokszoló megjelent a szorítóban, Harcsa letette a kesztyűjét, és bejelentette, hogy nem bokszol, sőt, be is fejezi pályafutását.
– Többen is jelezték, a meccs eredménye már az előtt el volt döntve, mielőtt szorítóba léptünk volna, ezért is rekesztették ki a közönséget, hogy ne legyenek szemtanúk – mondta a Magyar Nemzetnek a feldúlt Harcsa. – Az elnökség önmaga által lefektetett válogatási elveit rúgta fel, hiszen két feltétele volt a részvételnek az olimpiai selejtezőn. Az egyik az indulás a Bocskai István Emlékversenyen, a másik pedig, hogy vegyünk részt a központi felkészülésen, az edzőtáborokban. Én mindkettőt teljesítettem, Bacskai egyiket sem. Múlt héten szóltak, hogy lesz ez a mérkőzés, amikor betegen feküdtem kint Sheffieldben, az edzőtáborban. Akkor már tudtam, hogy nem fogok kiállni és részese lenni egy ilyen kutyakomédiának. Húsz évet adtam az életemből az ökölvívásnak, ennyi volt, befejeztem.