Pénzgyűjtő kampány indult annak érdekében, hogy felújítsák és újra nyissák a legendás ökölvívó, Muhammad Ali életét bemutató múzeumot.
Rétvári Bence: Magyar Péter visszaélt képviselői hatalmával - videó
Pénzgyűjtő kampány indult annak érdekében, hogy felújítsák és újra nyissák a legendás ökölvívó, Muhammad Ali életét bemutató múzeumot.
A négy éve elhunyt félnehézsúlyú olimpiai aranyérmes, profi nehézsúlyú világbajnok bokszoló szülővárosában, a Kentucky állambeli Louisville-ben 2016-ban nyílt meg a nonprofit alapon működő múzeum, ám pénzügyi problémák miatt 2017-ben bezárta kapuit.
A múzeumot abban a házban alakították ki, amelyben Ali gyermekkorát töltötte, az épület viszont mára rossz állapotba került. A helyi televízió információi szerint a most indított kampány során 5,8 millió dollárt szeretnének gyűjteni, ennyire volna szükség a teljes felújításhoz, egy új vendégfogadó központ építéséhez, közösségi programok szervezéséhez és adományozáshoz. Az illetékesek abban bíznak, hogy februárig legalább egymillió dollár összegyűlik, így már jövő ősszel megnyílhatna a kiállítás.
A louisville-i házban Muhammad Ali ötéves korától 15 éven át lakott.
Gondolatok a Néprajzi Múzeum új állandó tárlatairól
November 16–18. között rendezte meg a Néprajzi Múzeum az Útközben – En Route című nemzetközi online konferenciát, amelyen a szakma mellett az érdeklődők is betekintést nyerhettek az új állandó kiállítások terveibe. Ahogy korábban megírtuk, az intézmény azt tűzte ki célul, hogy a magas szakmai színvonal mellett – a látogatók igényeit figyelembe véve – élményszerűvé tegye a múzeumlátogatást.
Míg a szimpózium első napján külföldi múzeumok új, átfogó, néprajzi vagy antropológiai kiállításainak példáit, tapasztalatait ismerhettük meg Varsótól Tartu városáig, addig a második és harmadik napon hazai szakemberek, antropológusok, néprajzkutatók, muzeológusok és kurátorok folytattak izgalmas eszmecseréket a Néprajzi Múzeum készülő állandó kiállításairól. Schleicher Veronika muzeológus, néprajzkutató, a Néprajzi Múzeum gyűjteményi főosztályának vezetője a Kerámiatér koncepcióját ismertette. Mint előadásában hangsúlyozta, az építészeti látványtervhez igazodva, az emberi agyfélteke analógiájára alkották meg elképzelésüket. Mivel a népművészetek közül a legnagyobb érdeklődés a fazekasság iránt mutatkozik, ezért több mint ötezer tárgyat, köztük Kárpát-medencei és más országokból származó kerámiákat állítanak ki. Magyari Márta muzeológus, néprajzkutató hozzászólásában kiemelte, nem hagyományos kerámiakiállítást kell elképzelnünk, hanem egy időben és térben is nagyon tág és univerzális koncepciót. A témakönyvben leírtak szerint a kerámiákat önmagukban, képi és szöveges illusztrációk nélkül jelenítse meg a tárlat – tette hozzá. Novák Piroska dizájn- és művészetteoretikus egyedülállónak és hiánypótlónak nevezte a kiállítást, amely egyben hatalmas vállalkozás is a közért, a kultúráért. Szerinte azonban a kortárs kerámiákkal is foglalkozni kell, továbbá az Arcanumhoz hasonló adatbázis létrehozására hívta fel a figyelmet.
A teljes cikk ITT olvasható.
Rétvári Bence: Magyar Péter visszaélt képviselői hatalmával - videó
Magyar Péter kínos magyarázkodásba kezdett, de nem volt benne sok köszönet
Megosztó a magyar háziasszony pörkölt receptje, most mégis sokan imádják
Beszakadt a forint, ez állhat a szabadesés hátterében
Mélyütés a magyar válogatottnak, betett Szoboszlaiéknak az UEFA
Így reagált Debrecen polgármestere Magyar Péter abszurd igényeire
K...rva nagy következmények
Olvasóink többsége a görögök ellen küldené harcba a válogatottat
Két magyar gólszerző, mégis nyert a Veszprém a Bajnokok Ligája-meccsen
Máris megdőlt Mike Tyson rekordja, miután Lennox Lewis korábbi legyőzője 59 évesen ütötte ki ellenfelét
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
Nagy Feró komoly gyanúba keveredett + videó
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.