idezojelek

A nagyfiúk szándéka a világ felforgatása

A kirobbantott orosz–ukrán háború kapcsán a globális elit remek lehetőséget lát az alapvető céljaival szembemenő Oroszország kinyírására.

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás
Cikk kép: undefined
Fotó: Szergej Ilnyickij

1939-ben egy könyv jelent meg az Theodore N. Kaufman tollából az Egyesült Államokban, méghozzá a következő címmel: Germany must perish! – Németországnak pusztulnia kell. A könyv a nácizmus ellen íródott, de lényegében véve azt tartotta megoldásnak – ha tetszik „Endlösungnak” –, hogy a német népet mint olyat ki kell irtani.

Ez a könyv a már akkoriban is javában létező és szervezett globális, nemzetek feletti elit céljait fogalmazta meg. Világos volt számukra, hogy – az általuk erőteljesen befolyásolt – Egyesült Államok világuralmára a legnagyobb veszélyt hosszú távon a náci hatalom, német gazdasági és katonai erő, valamint szellemi-technológiai tudás jelenti. Ezért ez a könyv nem pusztán arról szólt, hogy a nácizmust meg kell semmisíteni, hanem ennél jóval tovább ment: a teljes németségre mint veszélyes fajra mondott nemet.

Nyolcvanhárom év telt el a fenti könyv megjelenése óta.

Nekem azonban úgy tűnik az orosz–ukrán proxiháború alapján – amely valójában amerikai–orosz háború, vagy még inkább globális elit–Oroszország háború –, hogy a nemzetek feletti erőcsoportok egyik szereplőjének számítógépéből egy könyv ismét akár meg is jelenhetne. Azonban most már nem a fenti címmel – hiszen Németország igazából egy jó ideje nem veszélyes számukra –, hanem a következő címmel: Russia must perish! – Oroszországnak pusztulnia kell.

Az elmúlt hetekben ugyanis számos jel mutat arra, hogy a fő céljuk nem más ezúttal, mint Oroszország végletes mértékű legyengítése.

A legutóbbi cikkemben (A három nagyból csak egy maradhat, március 12.) vázoltam azt, hogy a dolgok legmélyén a világhatalom megszerzéséért zajlik a küzdelem, amelyben a következő a felállás: az önimádó Egyesült Államok a kilencvenes évek elejétől két-két és fél évtizedig azt hihette, hogy egypólusú világrend alakult ki (a történelem vége – Fukuyama), amelyben ő, mint a liberális demokrácia őshazája a világ csendőreként és erkölcscsőszeként léphet fel, ám ez az egypólusú világrend megdőlt egyfelől a türelmes Kína brutális gyorsaságú felemelkedésével, másfelől Putyin megjelenésével, aki a sértett orosz birodalom korábbi nagyságát és befolyását próbálja újra életre kelteni.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Új helyzet alakult tehát ki, egy látszólag hárompólusú világrend, amelyben immáron véres küzdelem zajlik egy új világrend létrejöttéért, amelyben mindegyik megkívánja a magához méltó szerepet, s ennek megfelelően lép bonyolult játszmákba, amelyben időnként a három fél egyszerre egymás időleges szövetségese, és egymás ellensége is.

Látnunk kell azonban, hogy semmit nem értünk meg a világfolyamatokból, ha nem vesszük figyelembe a globális, nemzetek feletti elitet, amelyik már hosszú évtizedek óta létezik, de az 1920-ban alakult Londoni Királyi Külügyi Intézet (más néven: Chatham House), illetve testvérintézménye, az 1921-ben létrejött Külkapcsolatok Tanácsa óta intézményesen is jelen van, s az utóbbi időszakban főleg a Világgazdasági Fórum (WEF) szervezeti keretei között jelenik még, s két éve különösen erőteljes aktivitást mutat.

A WEF, amelynek elnöke a volt Kissinger-tanítvány, a 84 éves Klaus Schwab, két éve könyvet adott ki Covid 19: A nagy újrakezdés címmel. (Szerzője maga az elnök és Thierry Maleret.) Ebben nem is rejtették véka alá – egy ideje már nem is teszik –, hogy egy szép új világot kívánnak létrehozni, amelynek lényege, hogy a nemzetállamok, s általában az államok fokozatos háttérbe szorításával egy technológiai világhatalom jöjjön létre, amelyet elsősorban a gigavállalalatok és azok „szakemberei” irányítanának, s az emberek pedig tulajdon nélküli, irányított, de „nagyon boldog emberekké” válnának (azt mondhatnám kicsit durván, hogy ez lenne az idióták nagyszerű boldogsága).

Tudnunk kell a WEF-ről, hogy a világ mintegy ezer globális cége (!), köztük hadiipari kompexumok tagjai a szervezetnek, s ezzel már nagyon sok mindent elmondtunk, emellett persze a világ legbefolyásosabb politikusai, médiaszemélyiségei, tudományos és közéleti emberei tartoznak a fórumhoz. Az ezer globális cég jelenléte pontosan mutatja, hogy ez valóban egy nemzetek, illetve államok felett álló képződmény, amelynek célja nem lehet más, mint a gazdasági-kereskedelmi szempontú globalizáció után megteremteni a politikai globalizációt is – vagyis egyfajta világkormányzás létrejöttét. (Erről Kissingertől kezdve az idősebb Bushon keresztül Frans Timmermannson át számos politikus nyíltan is beszélt).

Ennek a világelitnek meggyőződése, hogy az emberiség előtt álló globális problémák – mint a túlnépesedés, a globális felmelegedés kapcsán terjesztett klímahisztéria, a gazdasági és főleg pénzügyi válságok, a járványok stb. – megoldására önmagában egyetlen ország, egyetlen nagyhatalom sem képes, ezért ezt nekik kell megoldaniuk, erre kizárólag ők, a Klaus Schwabok, a Soros Györgyök, a Rotschildok, a Rockefellerek, a Warburgok és a többiek képesek, mert megvan hozzá az a brutális pénzügyi és politikai erejük, amelyhez fogható senkinek sincs.

Így áll elő a következő képlet az orosz–ukrán háború kapcsán: az önimádó USA, a türelmes Kína és a sértett Oroszország mellett-mögött, de leginkább fölött ott van a világmegváltó globális elit.

A globális elit a következőképpen viszonyul a nagyhatalmakhoz: az Egyesült Államokat – és sajnos rajtuk keresztül az Európai Uniót vezető brüsszeli bürokráciát is – markában tartja, lényegében véve rajtuk keresztül, általuk kívánja megvalósítani világmegváltó célkitűzéseit, a globális kormányzást.

A Kínával való viszony ambivalens, mert Kína maga is ambivalens a globális elittel kapcsolatban: egyfelől azért, mert az Egyesült Államok a legfőbb vetélytársa, utóbbi viszont a globális eliten belül meghatározó szerepet játszik, így ezen a szinten is vetélkednek a jobb pozíciókért. Tény viszont, hogy Kínának nincs ellenére a globális uralom létrejötte abban az esetben, ha ezen belül fontos, meghatározó szerepet tölthetne be.

Ezzel szemben a globális elit számára Oroszország a kakukktojás: Putyin sok tekintetben ellenáll a globalizmusnak, s az ezzel együtt járó ideológiáknak, a nemzetállamok megszüntetésének, a LMBTQI-propagandának, a migráció emberi joggá tételének, a világtársadalom víziójának. Tény, hogy nem szeretne kimaradni a WEF-ből, hiszen egy éve fel is szólalt a gyűlésükön, de a saját elképzelései szerint szeretne kapcsolódni Schwabékhoz: úgy, hogy közben ellenáll mindennek, ami a globális háttérhatalom alapvető céljai közé tartozik. Ennek világos következménye, hogy míg egyes kínai globális vállalatok tagjai a WEF-nek (például az Alibaba), addig egyetlen komoly orosz céget sem találunk a Világgazdasági Fórum tagjai között – s ez aligha véletlen. Ettől még persze Putyin sem szent, hiszen az orosz birodalom helyreállítása érdekében „nem megy a szomszédba” egy háború kirobbantásáért, ami ártatlan emberek százainak-ezreinek halálával jár együtt – és ez elfogadhatatlan. A dolgok tehát nem feketék és fehérek, bármilyen nehéz is, de ez az egyik legfontosabb tanulság, amit újra és újra meg kell tanulnunk. Sem az oroszimádat, sem az oroszgyűlölet nem válasz a jelenlegi helyzetre, hanem a reális értékelés az egyetlen lehetőség.

Mi következik a fentiekből?

Az, hogy a kirobbantott orosz–ukrán háború kapcsán a globális elit remek lehetőséget lát az alapvető céljaival szembemenő Oroszország kinyírására.

Elérkezettnek látják az időt, hogy ha nem is írják le, de maguk számára megfogalmazzák: Russia must perish!

Ennek nagyon világos jelei vannak.

Először is: a WEF, amely a honlapján eddig a pandémia elleni küzdelmet és annak kapcsán a világ átalakítását sulykolta, ezúttal látványosan kiáll Ukrajna mellett az orosz0ľukrán háború kapcsán. Ez érthető is lenne, de mögötte nem pusztán csak a békevágy húzódik meg, hanem az alkalom kihasználása is.

Másodszor: a WEF-hez tartozó globális gigacégek látványosan összehangolt lépéseket tesznek: sorra-rendre vonulnak ki Oroszországból, a nagy autógyártó cégektől kezdve a nagy élelmiszerláncokon át egészen a nagy játékgyártó cégekig és még tovább, nem is beszélve a Big Tech-cégekről. Vagyis, a WEF-ben – és persze a Külkapcsolatok Tanácsában és más globális intézményekben összpontosuló – cégek szinte vezényszóra hagyják el Oroszországot, számuk jelenleg mintegy 370 körül van és napról napra növekszik (a vonakodókat a globális elit gyorsan meggyőzi, példa erre a japán Uniqulo, amely először nem akart kivonulni, majd gyorsan változtatott a szándékán és kivonult). Erre ilyen formában és mértékben még a náci Németország esetében sem került sor, és ez mindent elárul. Erre még Oroszország sem készülhetett fel. Tény viszont, hogy talán Kínával, Indiával, Pakisztánnal, illetve a Közel-Kelet nagy olajtermelő országaival kialakított kapcsolatai segíthetnek rajta – de ez még nyitott kérdés.

Harmadszor: hisztérikus erővel zajlik az orosz művészek, sportolók, közéleti emberek kitiltása a nyugati országokból, nem játsszák a műveiket, elbocsájtanak embereket külföldi intézményekből, s a legszebb példa talán az, és mindent elmond, hogy a flamand egyetemeken immáron nem fogadnak orosz hallgatókat. A sor vég nélkül folytatható. Ezt úgy nevezik: a kollektív bűnösség elvének alkalmazása, ráadásul az időben visszamenőlegesen is, eljutva Dosztojevszkij vagy Csajkovszkij megtagadásáig. Ez elmebetegség. Mi köze van egy orosz egyetemi hallgatónak Putyin agresszív beavatkozásához? Erre a nácik mutattak fel példát, illetve a Benes-dekrétumok ellenünk és a németek ellen.

S innentől válik igazán életveszélyessé a helyzet. Putyin háborúja ugyan menthetetlen, de a nagyfiúk szándéka a világ teljes felforgatására egy őrült szép új világ megteremtése érdekében még inkább rémisztő a jövőt illetően.

Erre a helyzetre kell nekünk, magyaroknak a lehető legszuverénebb stratégiát kialakítanunk. De erre csak egy nemzeti és keresztény kormány képes. Tehát egyelőre nyernünk KELL április 3-án!

A szerző politológus, az Alapjogokért Központ kutatási tanácsadója

Borítókép: Orosz katonák egy páncélozott harcjárművön a Donyeck megye déli részén fekvõ Volnovahában 2022. március 26-án. (Fotó: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Kékcédulás választás újratöltve

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Majom és rács

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Az ellenzék egyre szélsőségesebb

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

A globális elit akarja a háborút

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.