Szeretnénk, ha visszajönne a televízióba, mert kiváló szakembernek tartjuk, és abban is reménykedünk, hogy megfelelő pozícióba kerülhet, ahol az általunk is támogatott értékrend tud érvényesülni – fogalmazott a név nélkül nyilatkozó elnökségi tag, aki szerint ez alelnökséget jelent vagy az M2 intendatúra vezetését.
Az elnöki posztra Rudi Zoltánt hat szavazattal kettő ellenében jelölte a nyolctagú kuratóriumi elnökség március 5-én. Kevéssel később a két, SZDSZ által delegált tag az MTI-vel azt közölte, ők voksoltak Baló György kulturális igazgatóra a döntő, harmadik fordulóban. (Péterffy András filmrendező ebben a körben már nem kapott voksot. A szavazati arányokból az következik, hogy a két, MSZP által delegált, valamint a négy MDF-jelöléssel a testületbe jutott tag Rudi Zoltánra szavazott.)
Peták István MDF-jelölte elnökségi tag még aznap arról beszélt az MTI-nek: kompromisszum volt a az elnökség MDF által delegált tagjai részéről, hogy – noha volt saját személyi javaslatuk a posztra – támogatták a későbbi győztes, Rudi Zoltán jelölését az MTV elnöki tisztségére. „Mi Péterffy Andrást tartottuk a legjobb jelöltnek, de tudomásul kellett vennünk, hogy körülötte nem alakult ki a kétharmados konszenzus, tehát nekünk kompromisszumot kellett kötnünk” – fogalmazott, hozzátéve: „Rudi Zoltán dolgozata jó volt, eddigi újságírói tevékenysége – bár nem a mi értékrendünk szerint való, de – még elfogadható, s éppen azért, mert kormányzati finanszírozás van az MTV-nél jelenleg, ezért tudomásul vesszük, a jelenlegi kormányzat felelőssége, hogy az rt. jól működjön„.
Mint mondta, olyan elnököt megválasztani, aki nem bírja a kormányzati erők támogatását, az egyben az MTV teljes ellehetetlenülését jelentené.
Itt vannak Orbán VIktor legújabb bejelentései - élőben a kormányfői rádióinterjú