Frankfurter Allgemeine Zeitung
A konzervatív napilapban Reinhard Olt, Demonstrációk a szovjet emlékmű ellen címmel Bécsből, döntően az MTI híreire támaszkodva írt tudósítást a Szabadság téri tüntetésről. (Mint ismert, a legendákkal ellentétben nem április 4-én, hanem 11-én értek véget a harcok Magyarországon.) A cikkből megtudhatjuk, hogy szélsőjobboldaliként számon tartott szervezetek, mint a Nemzeti Front, vagy a Jobbik Magyarországért Mozgalom követelték a megszállóknak állított kompozíció eltávolítását és a Trianon emlékmű visszaállítását. A tüntetők április 4-ét, a szovjet megszállás napjának nevezték, valamint a sarlós-kalapácsos emlékművet az önkényuralom jelképének titulálták. A német olvasó még arról is értesülhet, hogy Székesfehérváron festékkel öntötték le az antifasiszta harc emlékművét.
Carola Kaps tudósít röviden a jegybank 25 bázispontos kamatcsökkentéséről, melynek oka a cikkíró szerint a javuló makrogazdasági adatok. Egyedül az év közepén, 8 százalék körül csúcspontját elérő infláció ad okot komolyabb aggodalomra.
Focus
Gerhard Schröder a 60. születésnapját Toscanaban ünnepli. A kancellár aznap repült el Olaszországba, amikor közel félmillióan tüntettek a kormányzati megszorítások ellen. A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a németek közel kétharmada, 64 százaléka tartja elhibázottnak a Schröder-kormány politikáját.
Die Welt
A konzervatív napilapban Thomas Kielinger tudósít kissé szarkasztikus hangvételű írásában II. Erzsébet brit királynő párizsi útjáról. A királynő tiszteletére a csatornaalagútban közlekedő Eurostar szerelvény kivételesen pontos volt. Némi mosolyra adott okot, hogy a „szép emlékű” antant cordiale szerződés megkötésének 100. évfordulójára a francia fővárosba utazó brit uralkodót szállító szerelvény, London Waterloo pályaudvaráról indult. A protokoll rendezvényeket követően, melytől különleges energiák felszabadulását várja a francia külügyminisztérium, ebben ez évben még egyszer, szélesebb körben is találkoznak a győztesek, amikor Normandiában ünneplik majd a szövetségesek partraszállásának 60. évfordulóját.
Pfizer botrány: bajban van Ursula von der Leyen, szerinte Putyin keze van a dologban
