Bécsből tudósít Budapestről

Szélsőjobboldali szervezetek a szovjet emlékmű ellen Budapesten – Schröder Toscanába „menekült”, hogy megünnepelje hatvanadik születésnapját – II. Erzsébet a Waterloo pályaudvarról utazott az antant-ünnepségre

2004. 04. 06. 8:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

A konzervatív napilapban Reinhard Olt, Demonstrációk a szovjet emlékmű ellen címmel Bécsből, döntően az MTI híreire támaszkodva írt tudósítást a Szabadság téri tüntetésről. (Mint ismert, a legendákkal ellentétben nem április 4-én, hanem 11-én értek véget a harcok Magyarországon.) A cikkből megtudhatjuk, hogy szélsőjobboldaliként számon tartott szervezetek, mint a Nemzeti Front, vagy a Jobbik Magyarországért Mozgalom követelték a megszállóknak állított kompozíció eltávolítását és a Trianon emlékmű visszaállítását. A tüntetők április 4-ét, a szovjet megszállás napjának nevezték, valamint a sarlós-kalapácsos emlékművet az önkényuralom jelképének titulálták. A német olvasó még arról is értesülhet, hogy Székesfehérváron festékkel öntötték le az antifasiszta harc emlékművét.


Carola Kaps tudósít röviden a jegybank 25 bázispontos kamatcsökkentéséről, melynek oka a cikkíró szerint a javuló makrogazdasági adatok. Egyedül az év közepén, 8 százalék körül csúcspontját elérő infláció ad okot komolyabb aggodalomra.

Focus

Gerhard Schröder a 60. születésnapját Toscanaban ünnepli. A kancellár aznap repült el Olaszországba, amikor közel félmillióan tüntettek a kormányzati megszorítások ellen. A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a németek közel kétharmada, 64 százaléka tartja elhibázottnak a Schröder-kormány politikáját.

Die Welt

A konzervatív napilapban Thomas Kielinger tudósít kissé szarkasztikus hangvételű írásában II. Erzsébet brit királynő párizsi útjáról. A királynő tiszteletére a csatornaalagútban közlekedő Eurostar szerelvény kivételesen pontos volt. Némi mosolyra adott okot, hogy a „szép emlékű” antant cordiale szerződés megkötésének 100. évfordulójára a francia fővárosba utazó brit uralkodót szállító szerelvény, London Waterloo pályaudvaráról indult. A protokoll rendezvényeket követően, melytől különleges energiák felszabadulását várja a francia külügyminisztérium, ebben ez évben még egyszer, szélesebb körben is találkoznak a győztesek, amikor Normandiában ünneplik majd a szövetségesek partraszállásának 60. évfordulóját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.