A kormány határozná meg a béremelés számításának szabályait

A kormány nemcsak a bruttó 300 ezer forint alatti munkabérek emelését, hanem az emelés számítási szabályait is rendeletben határozná meg egy frissen benyújtott kapcsolódó módosító indítvány szerint.<br /><br /><a href="http://www.mno.hu/portal/791904" target="_blank"><strong>• Több fizetés jár majd 300 ezer forint alatt</strong></a>

MNO
2011. 06. 29. 8:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rogán Antal (Fidesz) eredeti javaslata szerint a kormány felhatalmazást kap 2012-től arra, hogy rendeletben határozza meg a bruttó 300 000 forint alatti munkabérek nettó értékének megőrzéséhez szükséges béremelés elvárt mértékét. Az ezt nem teljesítő cégek két évig nem indulhatnának közbeszerzési eljárásban, és költségvetési támogatást sem kaphatnának.

Patay Vilmos (Fidesz) azt javasolja, hogy a kormány a munkabéremelés elvárt mértékének részletes számítási szabályait is rendeletben határozza meg. Az indoklás szerint erre azért van szükség, hogy ne az egyéb bérelemek terhére történjen a személyi alapbér fejlesztése, ami összességében nettó jövedelemcsökkenést okozhatna. A felhatalmazás ezen kívül azt is lehetővé teszi, hogy a kormány meghatározza a béremelés számításához szükséges egyéb részletszabályokat, például a vetítési alapot és időszakot.

Bánki Erik (Fidesz) módosítója – Patay Vilmos előterjesztésével összhangban – kiegészíteni javasolja a kormány rendeletalkotási felhatalmazását azzal, hogy béren kívüli juttatások (így többek között az iskolakezdési támogatás, helyi utazásra szolgáló bérlet) mértékét milyen szabályok alapján lehet figyelembe venni a munkabér nettó értékének megőrzése során.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.