A megállapodásban megbízták a leendő kormányt azzal, hogy írjon egy új alkotmányt, reformálja meg az államigazgatás rendszerét és a biztonsági szolgálatokat, és kezdjen tárgyalásokat a fegyveres lázadókkal.
Az Afrikai Unió békefenntartó katonái ne csak a fővárosban végezzék tevékenységüket, hanem azon kívül is a megállapodás szerint. A jelenlegi átmeneti kormány hatalma csak a fővárosra terjed ki. Az ország déli részének nagy részét az iszlamista lázadók uralják.
A terv szerint a nemzetközi közösség olyan mértékben támogatná anyagilag az új kormányt, amilyen mértékben sikerül megvalósítania a kitűzött célokat. A mostani kormány csak kevés közvetlen támogatást kap a nyugati adományozó országoktól, mert azok attól tartanak, hogy a pénz kézen-közön eltűnik.
Mindazonáltal Szomália az utóbbi két évben több tíz millió dollár támogatást kapott készpénzben, főleg arab országoktól. Ezek a pénzek is eltűntek.
Augustine Mahiga, az ENSZ szomáliai különmegbízottja kijelentette, hogy a terv komoly, mert határidőket és célokat jelöl ki.
(MTI)

Az egyik legsúlyosabb bűnt követte el Ruszin-Szendi Romulusz