Botrány a sintértelep körül

Évek óta hatósági engedélyek nélkül működik az a biatorbágyi ebrendészeti telep, amelynek kerítésénél állatvédők beszámolója és az MTV néhány nappal ezelőtt bemutatott felvételei szerint több tucat kutya csontjai hevertek. Nem derült ki, hogy a tetemek mikor és milyen módon kerültek oda, de azt sem tudni, hogy mi lesz a sorsa annak az ott lévő 25-30 kutyának, ha a hatóságok végül úgy döntenek, hogy bezárják az illegálisan működő telepet.

2004. 03. 30. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Semmilyen hatósági engedélye nincs annak a gyepmesteri telepnek, amely Biatorbágyon, a Temperáltvizű Halszaporító Gazdaság (Tehag) Kft. területén működik. Erre azután derült fény, hogy a tó partján működő telep kerítésének tövében nemrégiben biatorbágyi gyermekek rengeteg kutya maradványaira bukkantak. Az MTV helyszíni riportja és helybéli állatvédők szerint a nádasban többtucatnyi állat maradványai bomlottak.
Mint azt korábban megírtuk, a filmen látottakat a polgármester kételkedve fogadta, miként az állatvédők bejelentését is. Mint mondta, nem tehetnek arról, hogy a helybéliek a település különféle területeire hordják elpusztult állataikat.
A botrány kirobbanása után a polgármesteri hivatal, a Pest Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer Ellenőrző Állomás, a terület tulajdonosa, azaz a Tehag Kft. képviselője és a hatósági állatorvos az út melletti nádas-rekettyés területen négy állat – közöttük két kutya – maradványait találták meg – közölte lapunkkal Makranczi László biatorbágyi jegyző. Elmondta, a polgármesteri hivatal folyamatos kapcsolatot tart az állat-egészségügyi állomással, amely szerinte a telep működését engedélyezte, felügyeli és ellenőrzi. Hozzáfűzte: működési engedélyt a gyepmesteri telepnek nem adott, mert ez nem az ő hatásköre.
Virsinger György, a Pest Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerellenőrző Állomás igazgatója azonban lapunknak azt nyilatkozta: a jegyző feladata, hogy megkérje a működéshez szükséges engedélyeket. Náluk idáig ilyet senki nem kért. Hasonlóan nyilatkozott Korompai Mária, az ÁNTSZ Budakörnyéki Intézetének vezető főorvosa is, aki szerint anélkül a telep nem működhetne. Közölte: munkatársa ellenőrizte a helyszínt, de addigra az állatcsontokat már elszállították.
Hogy a filmfelvétel és az ellenőrzés alatt eltelt időben mi történt az állatmaradványokkal, és hogy vajon a gyepmesteri telepnek bármiféle engedélye van-e, nem tudni. Szerettük volna megkérdezni a telep vezetőjét, Garádi Gézát is, de őt az ügy kirobbanása óta, napi többszöri próbálkozásunk ellenére sem sikerült elérnünk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.