Vita az oktatási esélyekről

Az oktatási miniszter szerint nevetséges azt állítani, hogy a Kádár-rendszerben könnyebben érvényesült egy szegény családból származó gyerek, mint ma. A Fidesz úgy véli, a diákhitel kamatainak megemelése és a kistérségi tanintézetek támogatásának csökkentése nem éppen esélyteremtő intézkedések.

2005. 02. 10. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyar Bálint szerint Orbán Viktor demagóg volt, amikor azt mondta: a Kádár-rendszerben iskolába járó, szegényebb, vidéken élő gyermekeknek több esélyük volt a felemelkedésre, mint a maiaknak. – Különösen furán hangzik ez egy volt kormányfő szájából, aki korábban antikommunistának vallotta magát – tette hozzá. Szerinte a statisztikák is azt bizonyítják, hogy az SZDSZ-es vezetésű oktatási tárca intézkedései hosszú távon az esélyegyenlőséget szolgálják. – Nem értek egyet azzal, hogy Orbán Viktor a mai körülmények között csak agronómus lenne. Szerintem kommunikáció szakos hallgató vagy politológus biztos lenne belőle – tette hozzá.
Sió László (Fidesz) szerint megvan a bája annak, ha egy szocialista–szabad demokrata kabinet esélyegyenlőségről beszél. Előző regnálásuk idején bevezették a tandíjat, amit a Fidesz-kormány törölt el. A diákhitel kamatát jelentősen megemelték, egyetlen kollégiumot sem építettek, és a tervekben is csak havi több ezer forintos motelek létrehozása szerepel. 2005 szeptemberéről gyermekeként évi tíz-ezer forinttal kevesebb támogatást nyújt a kormány azoknak a kistérségi óvodáknak, ahol alacsonynak találja a létszámot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.