Néhány elemző várakozásával összhangban drágulással zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényeit jegyző index, a BUX. A nyitáskor még iránytalan és 12 ponttal előző értéke alatt kezdő indikátor egy nagyobb bebukást követve 189,34 pontot emelkedve zárt. A 27 milliárd forintos forgalom és a 17 583 pontos napi csúcsát is megjáró index jól jelezte, hogy a befektetők újból a piac emelkedésében érdekeltek. Tegnap csak a Matáv ára gyengült: a távközlési papírok 8 forinttal estek vissza, és 882 forinton kerültek a partvonalon túlra. A nap nyertese a Phylaxia lett 5,6 százalékos drágulással. A blue chipek sorából a Mol 1,91 százalékkal történelmi magasságokba emelkedett. Az olajipari cég részvényeinek emelkedéséhez nagyban hozzájárult a nyersolaj világpiaci árának drágulása. Szakértők jelezték, hogy az olajárak emelkedése mellett a társaság növekedési lehetőségei, valamint a még 11,8 százalékos állami pakett esetleges egy kézben értékesítése is hatott a Mol árfolyamára. Olyan hírek jelentek meg, hogy a Mol állami részét az orosz Gazprom kívánja megvenni: ez a spekulatív tényező csak rövid távon határozhatja meg az olajipari cég részvényeinek árát. Hosszú távon egy esetleges megerősítés sokat lendíthet a Mol árán.
A Richter 1090 forinttal, az OTP 14 forinttal javult. Az OTP tőzsdezárást követően közölte, hogy lezárult a Nova Banka még közkézen forgó részvényeire tett nyilvános ajánlattétel. A 2004. december 7-én aláírt szerződés értelmében az OTP Bank 236 millió euróért vásárolta meg a horvátországi Nova Banka dd 95,59 százalékos részvénycsomagját. A Horvát Nemzeti Bank 2005. február 9-én jóváhagyta az OTP Bank Nova Banka dd 93,63 százalékos részvénycsomagjára vonatkozó befolyásoló részesedésszerzését.
A horvát engedély kézhezvételét követően az OTP Bank 2005. február 23-án közzétette a Nova Banka kisrészvényeseinek tulajdonában lévő papírokra vonatkozó nyilvános ajánlatát. A rendelkezésre álló 30 nap alatt 147 kisrészvényes öszszesen 60 844 darab részvényt (a papírok 2,67 százalékát) helyezett letétbe a horvát központi értéktár elkülönített értékpapírszámláján. A nyilvános ajánlattétel révén az OTP Bank részesedése a Nova Bankában 93,63 százalékról 96,30 százalékra növekedett.
A kis forgalmú papírok sorából az Egis ára 60 forinttal, a Brau Union 600 forinttal, a Zalakerámia 235 forinttal gyengült. Változatlan áron zárt az FHB és az Antenna Hungária, erősödött a Rába és a BorsodChem kurzusa.
A bankközi devizapiacon már második napja alacsony forgalom mellett kereskedtek. Az euró a BÉT zárásakor 247,20-247,30 forinton állt, 5 fillérrel alacsonyabban a 247,25-247,35 forintos hétfői árfolyamnál. Délután a forint 12,43 százalékon állt a beavatkozási sáv erős oldalán – írta az MTI–Eco.
A nemzetközi piacokon is élénk kereskedés folyt. Tokióban a Nikkei 225 index 0,92 százalékkal erősödve zárt. A kereskedők azt nyilatkozták, hogy egyre nagyobb érdeklődés mutatkozott a szigetországban jegyzett technológiai és
gépipari papírok iránt. Komoly javulással indultak és jelentős pluszt mutattak fel tegnap az európai indexek is. A befektetők az olaj árának drágulására és a Federal Reserve elnöke, Alan Greenspan késő esti beszédére összpontosítottak. A tengerentúlon a Pfizer gyógyszergyártó profitfigyelmeztetése nem okozott nagyobb zuhanást, azt elemzők azt nyilatkozták, hogy várhatóan később gyűrűzik be a negatív eredményjóslat. A Pfizer közleménye tudatta a befektetőkkel, hogy a tavalyi 2,12 dolláros részvényenkénti adózott nyereséggel szemben erre az évre csupán 2,00 dolláros várható.

Orbán Viktor: Az Európai Néppárt úgy döntött, hogy még több fegyvert és még több pénzt kell küldeni Ukrajnába – videó