Orbán a polgári oldal új küldetéséről

Szent István-terv címmel programadó gyűjteményt készített a Professzorok Batthyány Köre. A dokumentumot a szervezet tizedik születésnapján adták át Orbán Viktornak szombaton. A Fidesz elnöke szerint a szellem embereinek feladata, hogy megmutassák az országnak a kiutat a válsághelyzetből.

2005. 06. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Orbán Viktor szerint a mai helyzetben éppen úgy szükségünk van az értelmiség útmutatására, mint 1985 és 1990 között, amikor a szellem emberei felismerték, hogy csak aktív részvételük mellett juthat ki az ország a kátyúból. Akkor még – mondta a politikus – szellemi viták zajlottak a politika színterén, azóta azonban rossz kerékvágásba kerültünk, és a közéleti beszédstílus egyre lejjebb csúszott. Kiemelte: a jelenlegi helyzetben a politikai osztály csak rövid távú megoldásokat képes adni, az igazi kiutat csupán a szellem emberei tudják megmutatni. A politikusoknak az a dolga, hogy az értelmiség iránymutatásai alapján jó döntéseket hozzanak, és azokért vállalják a felelősséget. Orbán szerint a keresztény nemzeti oldal legfontosabb jellemzője a küldetéstudat. Csak akkor érdemes a nyilvánosság elé állni bármilyen ügyben, ha az embernek van küldetése, ami jóval többet jelent, mint saját érdeke, éppen ezért a fölött áll. A Fidesz elnöke kijelentette, a polgári Magyarországnak eddig három küldetése volt. A korszerű polgári gondolkodás 1956-ban született meg. A forradalmat követő nehéz időkben előbb az értékek és eszmék megőrzése volt a cél, amelyek átmentése a ’90-es rendszerváltással valósult meg. 2002-re aztán sikerült megteremteni a polgári Magyarországot, és azt választható alternatívaként állítani a polgárok elé. Hazánknak most új küldetése van, ez pedig a Szent István-terv megvalósítása, azaz a magyar emberhez méltó élet megteremtése a Kárpát-medencében – jelentette ki Orbán. Hozzátette: olyan országot kell létrehozni, ahol a munka nem alamizsna, a gyerek nem teher, a nyugdíj nem segély, az egészség nem üzlet, és a tudás nem kiváltság. Arra kérte a Professzorok Batthyány Körének tagjait, hogy a következő nyolc-tíz hónapban népszerűsítsék a Szent István-tervet, alakítsanak kisebb csoportokat, menjenek el az ország egyetemi központjaiba, és vitassák meg a terv főbb pontjait a szellemi élet képviselőivel. Leszögezte: a nagy feladat még előttünk áll, hiszen nem elég megtalálni és megfogalmazni a megoldásokat, azokat meg is kell valósítani.
A rendezvényen felszólalt Lovas Dezső, a Professzorok Batthyány Körének alelnöke is. A szakember szerint összesen 43-an vettek részt a Szent István-terv elkészítésében, közülük 26-an az egyesület tagjai. Hozzátette: Orbán Viktor még 2002-ben kérte fel a kört egy olyan program elkészítésére, amely zsinórmérték az egész magyarság számára. A Szent István-terv megoldási lehetőséget kínál valamennyi fontos problémára, így érinti az egészségügyet, az oktatást, a mezőgazdaságot, a cigányság és az elszakított nemzetrészek helyzetét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.