Folytatják a kormányzati gyanúkampányt

Próbálja melegen tartani a kormány közeli média az „Orbán-ügyet”, de a nagy igyekezetben a baráti sajtó egymásnak, a tényeknek ellentmondó információkkal rukkolt elő tegnap. Révész Máriusz (Fidesz) szerint „meglepő és mulatságos”, hogy a Népszabadság immár azt kifogásolja, hogy Orbán Viktor nem akarta privatizálni a Tokaj Kereskedőház (TK) Rt.-t.

2005. 08. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Folytatódik az Orbán Viktor volt miniszterelnök elleni támadássorozat; tegnap a Népszava és a Népszabadság című kormány közeli napilap közölt olyan egymásnak is ellentmondó információkat, amelyekkel megpróbálja életben tartani a Fidesz elnöke elleni gyanúkampányt. Mind a két újság azt állította, hogy az állam 2000–2001-ben négymilliárd forintnyi támogatást adott a TK Rt.-nek, amelyet az szőlőfelvásárlásra fordított. Azt is írták, hogy ebből vásárolták fel többek között az akkor még Orbán Viktor feleségének, Lévai Anikónak a (két-három százalékos) résztulajdonában álló Szárhegy-dűlő Kft. szőlőtermését is.
Ezzel szemben Szabó Csaba, a TK Rt. volt igazgatósági elnöke tegnapi közleményében leszögezte, a cég „semmilyen állami támogatást nem kapott az adófizető magyar állampolgárok pénzéből, így azt egyetlen termelőtől származó szőlő felvásárlására sem fordíthatta”, ugyanis az állam mint tulajdonos 2000–2001-ben az említett négymilliárd forinttal növelte a társaság törzstőkéjét. Ez az összeg „csak akkor került volna veszélybe, ha sikerül a jelenlegi kormány terve, és áron alul privatizálják a társaságot” – mutatott rá Szabó Csaba. Ebből következően „hamis az a beállítás is, amely a Hegyaljának juttatott állami forrásokat veti össze más borvidékek támogatásával”, nem igaz, hogy Lévai Anikó és üzlettársai rossz minőségű szőlőt adtak volna le a TK Rt.-nek, valamint az sem felel meg a valóságnak, hogy ezt a szőlőt csak 900 millió forint veszteséggel lehetett volna értékesíteni – jelentette ki a volt igazgatósági elnök. Hozzátette, tény viszont, hogy a Szárhegy-dűlő Kft., mint másik 3628 hegyaljai vállalkozás, szőlőt adott át a TK Rt.-nek, mégpedig 2,73 millió forint értékben; ez az összeg a kereskedőház által 2000-ben végrehajtott felvásárlásoknak mintegy 0,218 százalékát tette ki.
Tovább gyengíti a két újság állításait, hogy miközben a Népszabadság „gyenge minőségű” szőlőről írt, addig a Népszava „kiugró minőségi mutatójú” szőlőről számolt be.
Révész Máriusz, a Fidesz szóvivője szerint „meglepő és mulatságos fordulat”, hogy a Népszabadságnak immáron az a baja, hogy Orbán Viktor mégsem akarta eladni a TK Rt.-t. Emlékeztetett, a bíróság által jogerősen elmarasztalt Élet és Irodalom korábban arról cikkezett, hogy Orbán privatizálni akarta a kereskedőházat – ami egyébként nem igaz –, most pedig a Népszabadság ennek az ellenkezőjét állítja, és kifogásolja.
Emlékezetes, a közelmúltban egy olyan vitatott hitelességű irat látott napvilágot, amely egy Orbán Viktor elleni gyanúkampányról szól, és amelyben az áll: nem fontos, hogy egy támadásnak van-e bármi igazságalapja, a fontos az, hogy a gyanú (szőlőügy, család, barátok stb.) minél többet szerepeljen a médiában.
A kormányzati támadást tegnap Török Zsolt (MSZP) sajtótájékoztatója tette teljessé, amelyben a Népszava és a Népszabadság tételesen cáfolt állításait ismételte meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.