Nyoma sincs terrorfenyegetésnek

Tárgyalást még nem tűztek ki, de már a bíróságon van az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium által Orbán Viktor ellen indított személyiségi jogi kereset, amelynek kiváltó oka, hogy a Fidesz elnöke szerint a rendőrség politikai nyomásra és utasításra vert meg békés embereket október 23-án. Közben az ügyészség elutasította Répássy Róbert (Fidesz) beadványát, mert nincs terrorfenyegetésre utaló információ, amelyről korábban a kancelláriaminiszter beszélt.

2007. 03. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Beérkezett a Fővárosi Bíróságra az a személyiségi jogi kereset, amelyet az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium nyújtott be Orbán Viktor ellen – tudta meg lapunk. A bíróság sajtóosztályán közölték: a tárgyalás időpontját egyelőre nem tűzték ki. Ismert, Petrétei József rendészeti miniszter március elején közölte, hogy személyiségi jogi pert indítanak Orbán ellen, amiért a Fidesz elnöke az október 23-i brutális rendőri akciókkal
összefüggésben azt mondta: a rendőrség nyilvánvaló politikai nyomásra és utasításra vert meg békés embereket.
Eközben bűncselekmény gyanújának hiányában a Fővárosi Főügyészség hétfőn elutasította Répássy Róbert (Fidesz) feljelentését, amelyet államellenes és terrorcselekmények előkészülete miatt tett. Morvai Attila ügyészségi szóvivő közölte: az ORFK és a Nemzetbiztonsági Hivatal tájékoztatása szerint különféle bűncselekményekre utaló információ van a birtokukban, ám államellenes és terrorcselekmények előkészületére vonatkozó nincs.
Emlékezetes, az ellenzéki politikus Szilvásy György kancelláriaminiszter szélsőséges csoportok terrormerényleteiről szóló, március 15. előtti bejelentése miatt tett feljelentést.
Jármy Tibor, a BRFK szóvivője tegnap arról tájékoztatta lapunkat, hogy a március elején, az Index internetes portálon megjelent fenyegető videofelvétel ügyében már csak B. Tibor ellen nyomoznak lőszerrel és lőfegyverrel visszaélés gyanújával, a másik férfit, F. Zsoltot már nem gyanúsítják.
A Magyar Helsinki Bizottság tegnap bejelentette: Alkotmánybírósághoz fordulnak a múlt hétfőn lebontott Kossuth téri kordon ügyében, ugyanis szerintük alkotmányos alapjogokat sért, hogy a rendőrség időhatár nélkül zárhat le területeket, továbbá a rendőrségi törvény nem határozza meg azokat a szempontokat, amelyek alapján meg lehetne ítélni az intézkedés szükségességét és arányosságát. A Magyar Helsinki Bizottság úgy véli: a törvényben nem egyértelmű, ki jogosult panasszal élni az intézkedés ellen, és az is aggályos, hogy a budapesti rendőrfőkapitány bírálta el a saját intézkedése elleni panaszt. Kiemelték: miközben a rendőrség az Országgyűlés működésének biztosítására hivatkozott a kordonok felállításakor, aközben december 15. és február 15. között nincs rendes parlamenti ülésszak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.