Veres János pénzügyminiszter – Bakonyi Ágneshez, az APEH szóvivőjéhez hasonlóan – tagadta, hogy élt volna jogával, és adóügyi vizsgálatot kezdeményezett fideszes képviselők ellen. A tárcavezető egyszersmind hazugságnak nevezte a Magyar Hírlap hírét, ami szerint hetven ellenzéki képviselő ellen indított vagyonosodási vizsgálatot.
A lap írása szerint a pénzügyminiszter már eljutatta a listát az APEH-nak, és bár ezen szocialista politikusok is szerepelnek, őket csak két-három évre visszamenőleg ellenőriznék, szemben az ellenzéki párt tagjainak öt évével. A sor Orbán Viktor pártelnök és Kubatov Gábor pártigazgató elleni vagyonosodási vizsgálattal kezdődött, majd Pesti Imrével, Horváth Zsolttal és Kupper Andrással, valamint a Fidesszel szövetséges Vállalkozók Pártjának vezetőivel folytatódott.
A hírek szerint a lista Mikola Istvánnal és Varga Mihállyal bővült ki. Az ellenzéki képviselők szerint olyan megfélemlítési akcióról van szó, amelynek nincs helye a demokráciában.
Jól fizetett tanácsadó. Mennyi pénzt keres az adófizetők pénzéből Gréczi Zsolt egykori balliberális újságíró, aki jelenleg Gyurcsány Ferenc kommunikációs főtanácsadója? – többek között ezt kérdezte írásban Kiss Péter kancelláriaminisztertől Ágh Péter fideszes országgyűlési képviselő. Az ellenzéki politikus szerint milliárdokat költenek kommunikációra és kampányokra, arra, hogy megmagyarázzák az embereknek a megmagyarázhatatlant. Ágh Péter aziránt is érdeklődött, hogy a „majdnem kormányszóvivővé” váló egykori népszabadságos Gréczi kiemelt feladatai közé tartozik-e lejárató kampányok felépítése ellenzéki politikusokkal szemben. Kiss Péter közölte, a kormányfő tanácsadója havi 800 ezer forintos fizetést kap és mobiltelefon-támogatást. A kancelláriaminiszter szerint Gréczi nem végez olyan tevékenységet, amelyet Ágh sugalmaz.
Orbán Viktor: Régi és kínzó adósságát teljesítette Magyarország