Munkában a Fidesz új szervezeti egységei

A koncepciók és a feladatmegosztás rendszerének kidolgozása után megkezdődött a tényleges munka is a Fidesz elnöki kabinetjének strukturális átszervezése folytán létrejött hat új igazgatóságában. A szeptembertől működő szervezeti egységek javaslatait a legnagyobb ellenzéki párt végleges választási programjába is beépítik – tudta meg a Magyar Nemzet.

2007. 12. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az igazgatóságok a Fidesz hivatalos közlése szerint nem a frakcióban működő szakmai kabinetek és a párt tagozatai helyett tevékenykednek, hanem hétköznapi problémákkal, életszerű és ember közeli feladatokkal foglalkoznak. Mint arról korábban beszámoltunk, a Fidesz 2003-ban elkezdett szervezetátalakítási folyamatának betetőzése az elnöki kabinet struktúraváltása, amelynek révén hat új igazgatóság jött létre. A legnagyobb ellenzéki párt négy évvel ezelőtt alakult szövetséggé, ezt követően épült ki a párton belül az egyéni választókerületi és a regionális igazgatói rendszer. Az ősszel megalakult igazgatóságokat Deutsch-Für Tamás, Orbán Viktor pártelnök kabinetfőnöke felügyeli.
A hat igazgatóság közül munkájában és méretében is a Koszorús László országgyűlési képviselő által irányított Társadalmi kapcsolatok elnevezésű igazgatóság a legnagyobb, amelynek 16 szakmai munkacsoportja van. A kormányzati statisztikai manipulációk megszüntetésével foglalkozó csoportot Mádi László fideszes országgyűlési képviselő vezeti, a tudományos élettel foglalkozót Pálinkás József, a nemzeti összetartozásért felelőst Potápi Árpád, a honvédelmit Hende Csaba, a szegénységügyit Iván László, az autós világ problémakörével pedig a Vitányi István vezette testület foglalkozik. Ez utóbbi csoportot például azért hozta létre a Fidesz, mert az autóstársadalom hétköznapi gondjaira eddig egyik párt sem próbált megoldást keresni, de a civil szervezetekre sem jellemző, hogy a gépjármű-tulajdonosoknak adnának jogi segítséget. Tervezik egy telefonos segélyhívóvonal felállítását, így bárki bekapcsolódhatna a munkacsoport tevékenységébe, s felhívhatnák a politika figyelmét a törzskönyv, a zöldkártya, az átírási illeték vagy akár a regisztrációs adó okozta feszültségekre, terhekre. A munkacsoport alternatív javaslatokat is vár, feladatuk még a Fidesz családi gépkocsiprogramjának részletes kidolgozása, s áttekintik, hogy a különféle adók, közterhek milyen mértékben változtak az elmúlt években. A média munkacsoportot Cser-Palkovics András, a legnagyobb ellenzéki párt helyettes szóvivője vezeti, aki jelenleg a médiatörvény módosításában és a digitális átállásról szóló törvény megalkotásában is részt vesz. Külön munkacsoport foglalkozik a lakótelepeken, valamint az ipar- és munkásvárosokban élők problémájával, hiszen az elszegényedés és az életkörülmények romlása e két társadalmi csoportot sújtja leginkább. Önálló testület értékeli a bevándorláspolitikát is Bernáth Ildikó vezetésével, összegzést készítenek a külföldiek betelepülésének következményeiről, az elvándorlásról. A nemzetstratégiai politikai műhely szintén egy munkacsoportot takar – Matolcsy György egykori gazdasági miniszter az elnöke –, s egy modern, a XXI. század első évtizedeinek megfelelő stratégia kidolgozása a feladata, köztük a nemzettudat erősítése és a középosztályosodás elősegítése. Ezenkívül magalakult mára az építészeti, az életminőség-elemző, a tisztességes piaci versennyel, valamint a közpénzekkel foglalkozó munkacsoport is.
Mindegyik szakmai egységre jellemző, hogy már az őszi ülésszakban olyan konkrét javaslatokat tettek a pártvezetés asztalára, amelyeket a politikusok felhasználhattak parlamenti felszólalásaik (interpellációk, azonnali kérdések) kidolgozása, valamint a törvényalkotási munkájuk során. A László Tamás vezette, a lakótelepen élőkkel foglalkozó munkacsoport javaslatait már több alkalommal beépítették a Fidesz-frakció parlamenti felszólalásaiba, például a Panelplusz program kibővítésére irányuló, a lakótelepek közösségi életét javító (a helyi könyvtárak, templomok felújítása, közparkok létrehozása) indítványokat.
Minden munkacsoport tevékenységét a parlamenti képviselők mellett számos szakértő is segíti.
Koszorús László, az igazgatóság vezetője lapunknak úgy nyilatkozott, hogy a munkacsoportok többsége már kész szakmai munkatervvel rendelkezik, felvették a kapcsolatot a szakmai szervezetekkel, kamarákkal annak érdekében, hogy valóban az embereket leginkább érintő, hétköznapi problémákra adjanak válaszokat, s dolgozzanak ki alternatív, kormányzásban hasznosítható javaslatokat. – A munkacsoportok indítványai hangsúlyos szerepet kapnak majd a Fidesz választási programjában, a pártot pedig minden eddiginél emberközelibbé tehetik, hiszen igyekeznek az összes társadalmi osztály problémáit feldolgozni, különös tekintettel az egyre lecsúszó közép- és szegényrétegekre – mondta Koszorús László. A fideszes politikus hozzátette: a jövőben számos nyilvános konferenciát, lakossági fórumot és kerekasztal-beszélgetést tartanak a munkacsoportok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.